Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Будівництво утилізаційного підприємства: на Полтавщині презентували проєкт Програми поводження з побічними продуктами тваринного походження

В Україні налічується 18 підприємств з утилізації відходів тваринного походження, 6 із яких не працюють, а частина функціонують не на повну потужність.

У Полтавській області працювали два утильзаводи – у Новосанжарській та Хорольській громадах. Зараз вони не працюють Новосанжарський приватизований, там розпочалася, але призупинена реконструкція. Хорольський – у державній власності, але законсервований.

“Полтавщина має одне з найбільших серед регіонів України поголів’я тварин. В усіх категоріях господарств налічується понад 190 тисяч голів великої рогатої худоби, більше 320 тисяч свиней, близько 4,7 мільйона птиці, майже 45 тисяч овець і кіз. Під час здійснення господарської діяльності утворюються побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною. На території 48 громад налічується 221 одиниця худобомогильників та біоям. Із них цілком відповідають вимогам біобезпеки 26, інші потребують або впорядкування, або консервації”, – розповів директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов.

В області розробили проєкт програми поводження з побічними продуктами тваринного походження та забезпечення діагностики і оперативного виявлення збудників інфекційних хвороб, спільних для людей і тварин на 2021-2025 роки. Метою програми є попередження розповсюдження гострих інфекційних хвороб, а також будівництво або відновлення діяльності спеціалізованого утилізаційного підприємства.

Фінансове забезпечення програми буде здійснюватись за рахунок обласного та місцевих бюджетів, а також коштів інвесторів.

“Будівництво нового комплексу з переробки тваринницьких відходів з новітніми технологіями можливе лише із залученням інвесторів. Наразі стоїть питання вибору земельної ділянки. Наразі ведеться будівництво такого комплексу у Львівській області. Компанія з Нідерландів, що будує комплекс, завершує його у червні. Вони зацікавлені у подібному будівництві і в Полтавській області”, – зазначив Фролов.

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков зазначив, до будівництва такого підприємства має бути здорова конкуренція між громадами. Зацікавлені сторони мають виступити ініціаторами розміщення підприємства на своїй території.

“Для громади це можливість отримати сучасні виробничі потужності на своїй території й наповнення місцевих бюджетів. Також це створення нових робочих місць, працевлаштування людей. Аби інвестор зайшов на вашу територію, ви маєте запропонувати вигідні для нього умови. Крім того, це повинно приносити й користь громаді”, – сказав Євген Греков.

Він наголосив, що громади мають активно долучатися до обговорення положень документа. Після обговорення проєкт Програми винесуть на розгляд депутатів обласної ради.

Система Orphus