Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Білоцерківська, Мачухівська, Терешківська та Решетилівська ТГ перемогли в конкурсі на участь у проєкті DECIDE

Про це повідомив регіональний координатор швейцарсько-українського проєкту DECIDE у Полтавській області, директор Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського Віталій Зелюк.

Проєкт DECIDE – Децентралізація для розвитку демократичної освіти стартував із 2020 і діятиме до 2025 року в Івано-Франківській, Луганській, Полтавській і Одеській областях.

Для освіти Полтавщини, найперше для мешканців сільських громад, він відкриває нові можливості. Проєкт реалізується заради того, щоб учні та учениці регіону отримали рівний доступ до якісної освіти і в містах, і в селах, щоб громади навчилися управляти освітою, долучаючи громадян до прийняття рішень, щоб школа стала освітнім центром громади – осередком демократії та прав людини.

«Співбесіди з майбутніми громадами-партнерами DECIDE тривали 2 місяці, загалом в Україні було подано понад 70 конкурсних заявок. Це був непростий вибір, адже всі кандидати вразили своєю мотивацією та бажанням змін. Незабаром – підписання меморандумів та спільна копітка праця впродовж наступних 4 років задля розвитку якісної освіти у громадах шляхом розбудови ефективної системи управління освітою», – зазначив В. Зелюк.

Також регіональний координатор проєкту назвав низку конкретних практичних кроків, які  планується зробити на Полтавщині  для поліпшення управління освітою  в громадах  та демократизації шкіл:

• Підтримка командою проєкту партнерських громад у впровадженні інструментів залучення громадян до управління освітою. Експерти допомагатимуть громадам розробити довгострокові Стратегії розвитку.
• Серія тренінгів з проблем місцевого самоврядування та ефективного управління освітою для вчителів, учнів, батьків, керівників шкіл, представників органів місцевого самоврядування, голів ОТГ, депутатів місцевих рад.
• Розроблення електронних інструментів управління: різноманітних додатків, чат-ботів, щоб активно залучити громадян до управління освітою.
• Підтримка соціальних ініціатив у громадах. Це мінігранти: проєкти, ініційовані учнями й реалізовані ними, їхніми батьками, місцевою владою. Учні матимуть змогу запропонувати свої проєкти для реалізації, отримати фінансову підтримку, щоб їх зреалізувати і покращити освітнє середовище в закладах освіти; забезпечити собі більш цікаве дозвілля.
• Серія курсів для учнів, які допоможуть їм зрозуміти, що таке місцеве самоврядування і яким саме чином вони можуть долучитися до прийняття рішень у громадах.

Проєкт DECIDE здійснюється за підтримки громадської організації DOCCU, Цюрихського педагогічного університету та Швейцарської агенції розвитку й співробітництва.

Система Orphus