Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Безоплатна стаціонарна допомога: що зміниться з 1 квітня

Стаціонарна медична допомога – це та, яку пацієнт отримує у стаціонарних умовах медичного закладу. Це може бути як медична допомога без хірургічних втручань, так і хірургічні операції.

“Якщо пацієнт не потребує оперативних втручань, допомога йому надається в межах пакету “Стаціонарна допомога дорослим і дітям без проведення хірургічних операцій”. Більшість госпіталізацій відбувається саме за цим пакетом і їх ще називають терапевтичними госпіталізаціями”, – йдеться у роз’ясненні НСЗУ.

У межах Програми медичних гарантій пацієнт має право також на безоплатні хірургічні операції. Їх проводять заклади, які мають договір з НСЗУ на “Хірургічні операції у стаціонарних умовах”.

Допомогу у стаціонарі медзакладу отримують пацієнти і в межах інших пакетів медичних послуг, які стосуються конкретних захворювань – наприклад, лікування туберкульозу чи психіатрична допомога.

Читайте також: Безоплатна амбулаторна допомога: що зміниться з 1 квітня

У цьому роз’ясненні Національна служба здоров’я розповіла про перші два пакети послуг – стаціонарну допомогу з проведенням хірургічних операцій та без них.

Які безоплатні послуги включатиме стаціонарна допомога з 1 квітня 2021 року, якщо пацієнт не потребує хірургічних втручань?

Госпіталізація в межах пакету стаціонарної допомоги без хірургічних втручань включає: профілактику, діагностику, лікування (в тому числі медикаментозне), медичну допомогу вагітним з ускладненим перебігом вагітності та медичну реабілітацію в гострому періоді.

В межах пакету пацієнт має право на такі безоплатні послуги:

-первинний огляд;

-необхідні лабораторні дослідження, такі як розгорнутий клінічний та біохімічний аналіз крові; ревматологічні та гострофазові показники, аналіз сечі та інші лабораторні дослідження відповідно до потреб пацієнтів;

-необхідні інструментальні обстеження, такі як ендоскопічні, ультразвукові рентгенологічні дослідження, МРТ та інші, які потребує пацієнт;

-знеболення на всіх етапах діагностики та лікування;

-медикаментозна терапія;

-цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;

-ліки з Національного переліку основних лікарських засобів;

-харчування в стаціонарі.

Окрім ліків з Нацпереліку, пацієнту надаються безоплатно ліки, які заклад отримує через централізовані держзакупівлі. Ці ліки не включені до тарифу. Пацієнт може дізнатися, чи має лікарня ці ліки безпосередньо в медичному закладі на інформаційній дошці, на офіційному сайті закладу чи на сайті органу місцевої влади.

Які безоплатні послуги включатиме стаціонарна допомога з 1 квітня 2021 року, якщо пацієнту потрібна операція?

Якщо пацієнту призначено планову або ургентну операцію, у Програмі медичних гарантій передбачений пакет “Хірургічні операції дорослим і дітям у стаціонарних умовах”.

Не потрібно купувати в аптеці бинти, вату, нитки, готуючись до операції, чи платити хірургу, анестезіологу або медсестрі «в кишеню» – за все це лікарні отримують кошти за договором з НСЗУ.

До безоплатних медичних послуг за цим пакетом входить увесь перелік з пакету “Терапевтичні госпіталізації” та додатково:

-проведення хірургічної операції з забезпеченням анестезії;

-післяопераційний моніторинг пацієнта, знеболення та подальша медикаментозна терапія.

Чи потрібно пацієнту платити за анестезію?

Забезпечення анестезією та анестезіологічний моніторинг під час проведення хірургічних операцій та обстежень входить у перелік безоплатних послуг. Пацієнт купувати препарати для анестезії не повинен.

Як пацієнту отримати безоплатну стаціонарну допомогу?

Пацієнт може отримати безоплатно послуги за пакетами стаціонарної допомоги у кількох випадках:

-якщо є направлення сімейного або лікуючого лікаря;

-якщо пацієнта доставляє до лікарні бригада екстреної медичної допомоги;

-за направленням з іншого клінічного підрозділу або закладу в разі, якщо людина вже лікується у стаціонарі;

-а також за самозверненням у невідкладному стані.

Система Orphus