Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Безкоштовні кінопокази і тренінги для підлітків: як працює Smart простір у Козельщині

У березні своє перше півріччя роботи святкує культурно-освітній Smart Простір в оновленій Козельщинській бібліотеці імені Олеся Гончара. Його відкрили у вересні 2020 року.

Попри пандемію, благодійний фонду Smart Foundation вдалося не лише запустити роботу Простору, а й наповнити його різноманітними подіями та навчально-пізнавальними програмами, пишуть на сайті фонду.

Першими переваги сучасних, обладнаних за останніми технічними зразками, залів оцінили діти. Успішно проходять перші кіберспортивні турніри, відновлено популярну в регіоні гру “Брейн ринг”, уже самі підлітки організували перші “квартирники”, збираючись на чаювання та пісні під гітару, вперше отримали можливість i почали записувати модні серед молоді “Подкасти” у спеціально обладнаній кімнаті. А для найменшеньких приходять до бібліотеки читати книги батьки у рамках програми “Казки від татусів”, яка відбувається щосереди у читальній залі дитячого простору.

Водночас найбільш популярними серед підлітків стали навчальні тренінги проєкту Smart Всесвіт. Програма безкоштовних тренінгів розроблена MBI Kids на замовлення Smart Foundation. Вона формує у дітей навички роботи у команді, креативності та підприємницької діяльності, спрямованої на розробку проєктів, які можуть принести позитивні зміни у громаді. 38 дітей із 14 сіл Кременчуцького району щосуботи приїздять до Smart Пpoстору на заняття з сертифікованими тренерами та працюють у трьох групах з дотриманням ycix санітарних норм. Активна частина цих підлітків також залучена до програми “Волонтерство” — це вже 15 осіб.

Для дорослих працюють курси “Цифрова освіта. Дія”, у яких займається 20 учасників, розділених на дві групи. Крім того, розпочато роботу літературно-мистецької вітальні “Гармонія”, куди приходить старше покоління на літературні читання та обговорення важливих творів митців. Заплановано також запуск курсу “Українською вільно” для тих, хто хоче удосконалити володіння рідною мовою. На наступне півріччя Фонд планує розпочати більше програм саме для дорослого населення.

Загалом за перше півріччя вдалося запустити 57 активностей, — зокрема й долучитися до важливих загальноукраїнських заходів. У Козельщині у Smart Просторі всі охочі писали радіодиктант національної єдності у День української писемності та мови. Разом зі всією Україною святкували 150-річчя Лесі Українки та камерно відзначили 150-річчя контр адмірала військово-морського флоту УHP Михайла Остроградського.

Сенсаційною подією стали безкоштовні кінопокази сучасних українських фільмів, які з листопада 2020 року проходили у Smart Просторі щоп’ятниці та щосуботи. Жителі громади мали можливість за попереднім записом потрапити на культові фільми завдяки спільному проєкту Smart Foundation та Kiнobus. За цей час відбулося 42 кінопокази, але найвідвідуванішими стали фільми “Святий Миколай”, “Заборонений” та “Поводир”.

Лише за останні шість місяців бібліотечний книжковий фонд було поповнено 2 504 новими книгами, 1 800 із яких закуплено Smart Foundation. Тепер тут є сучасні бестселери художньої літератури а також книги із саморозвитку та самоосвіти.А запровадження автоматизованої інформаційної системи Koha в обслуговуванні користувачів стали не просто новацією, а бажаними змінами у бібліотеці для працівників, постійних читачів та нових відвідувачів. Буккросингова поличка біля бібліотеки теж постійно наповнюються книгами для обміну та вже стала для людей способом узяти книгу в будь-який зручний момент i повернути після прочитання.

Smart Простір уже став місцем, де проходять презентації книг. За ці пів року Smart Foundation видав i представив громаді унікальне історичне дослідження про Козельщинський край відомого краєзнавця та шанованого педагога Григорія Сердюка “Із минулого — у вічність”.

Так, Smart Простір сьогодні став культурно-освітнім осередком у житті громади — про це свідчить зростання його відвідуваності майже вдвічі.

“Поява Smart Простору – це зусилля багатьох людей, які прагнуть позитивних змін. Ми не просто оновили стіни бібліотеки, наша мета була наповнити цей простір сенсами своєю живою атмосферою куди б люди приходили за знаннями, враженнями та спілкуванням. За пів року роботи Smart Простір вже перевищив наші очікування. Громада повірила в ці зміни та підтримала їх, і ми щиро вдячні за довіру. Ці перетворення не спинити, бо змінюючи себе ми змінюємо світ”, – зазначила СЕО Благодійної організації Smart Foundation Наталія Баришпольська.

Кожен куточок та кожна стіна простору має багатофункціональне призначення. Так, наприклад, у коридорах на першому та на другому поверхах встановлено діодні лампи, які використовують у галереях для експозиційного світла. Завдяки спеціальним кріпленням на стелі коридорі на першому поверci стіни використовуються для розміщення виставок місцевих майстрів.

Сюди приїздять люди зі всієї Козельщинської громади, яким залюбки проводять екскурсії Простором. За цей час 14 екскурсій проведено у Smart Просторі для організованих груп зі шкіл та садочків, а також для представників інших громад. Гості можуть побачити старовинну ліпнину на вході у приміщення та на стелі у лекційній залі, тавровану цеглу царських часів i дранку на стелі над сходами. Тут вдало поєднані сучасність та історичне минуле.

“Кожен проєкт Smart Foundation створюється саме для людей та їхнього розвитку, тому потребує дуже кропіткої роботи, де увага прикута до кожної деталі. Smart Простір будувався саме за цим принципом, щоб відвідувачам, в першу чергу, було комфорно, приємно та зручно проводити час з книгою чи відвідувати навчальні тренінги у сучасних технічно обладнаних залах. І на це є попит, судячи з того, що до Smart Простору їдуть представники інших громад переймати досвід. Ми готові ділитися, допомагати створювати свої унікальні культурно-освітні простори у містах та селах. Бо тут найбільшою перемогою має бути кожна людина, яка після оновлення вперше переступила поріг бібліотеки”, – переконаний керівник проєктів та програм Smart Foundation Ігор Хаджинов.

Команда Благодійної організації Smart Foundation та працівники бібліотеки раді кожній зустрічі у Smart Просторі. Запрошуємо відвідувачів із різних громад зі всієї України. Ми працюємо з дотриманням карантинних норм та з групами з невеликою кількістю людей.

 

 

 

ФОТО: facebook.com/smartfoundationua

Система Orphus