Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Батьки, які активно беруть участь у вихованні дітей, рідше страждають від депресії, – дослідження

Післяпологова депресія у жінок активно вивчається вже досить давно. Але те ж питання про батьків — як народження дитини відображається на психологічному стані чоловіків — ставиться набагато рідше. Це вирішила виправити команда американських вчених.

Оладжіде Бамішігбін-молодший і його команда хотіли вивчити, як час, проведений батьком зі своєю новонародженою дитиною, батьківська самоефективність і внесок матеріальної підтримки пов’язані з депресивними симптомами батька протягом першого року життя дитини.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Frontiers in Psychology, пише nv.ua.

Для дослідження вчені відібрали 881 добровольця з малозабезпечених сімей. Їх опитали через місяць, півроку і рік після народження дитини. Батьки розповідали про те, що купують своїм дітям, а також скільки часу проводять з ними по буднях та у вихідні дні. В кінці дослідження кожен заповнив Единбурзьку шкалу післяпологової депресії.

Результати показали, що батьки, які проводили більше часу з дитиною і надавали їй велику матеріальну підтримку вже через місяць після народження, демонстрували зменшення депресивних симптомів на першому році життя дитини. Результати поширюються і на батьків-одинаків, і на тих, хто живе в розлученні.

“В цілому, я думаю, є два важливих висновки. По-перше, спілкування з дитиною краще не тільки для дитини, але і для батька. Так що, тата, займайтеся з дітьми раніше і частіше! Також, я думаю, всім важливо розуміти, що батьківська депресія — серйозна проблема, яка потребує уваги. Це впливає на тат, так само впливаючи на всю сім’ю. Тому важливо, щоб ми поставилися до цього серйозно”, — коментує результати дослідження Бамішігбін.

Бамішігбін і його команда також вказали, що одним зі способів полегшити батьківську депресію може бути оплачувана декретна відпустка.

фото ілюстративне

Система Orphus