Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

Амбулаторна допомога: перелік безоплатних послуг

Амбулаторна спеціалізована медична допомога – це допомога, яку пацієнт отримує без госпіталізації до лікарні. Це консультації від таких лікарів як, наприклад, хірург, офтальмолог, травматолог, а також проведення ними лікувальних процедур, або малих хірургічних втручань, досліджень та обстежень.

Всі ці послуги пацієнт отримує без госпіталізації – або в амбулаторних умовах, або на умовах денного стаціонару. Про це розповіли у Національній службі здоров’я.

“Ця допомога є безоплатною для пацієнта, якщо він звертається для її отримання за електронним направленням свого лікаря у той заклад, який має відповідний контракт з НСЗУ”, – зазначили у службі.

До певних фахівців можна потрапити без направлення, це – гінеколог, психіатр, педіатр, лікар, у якого пацієнт із хронічними захворюваннями перебуває під медичним наглядом, стоматолог, нарколог, фтизіатр.

Амбулаторна допомога включає такі безоплатні послуги за програмою медичних гарантій:

– консультації вузьких спеціалістів;
– інструментальні обстеження (рентген, УЗД, ендоскопічні, електрофізіологічні тощо);
– загальноклінічні та біохімічні лабораторні обстеження;
– лікування в амбулаторних умовах (денне) включно з малими хірургічними операціями;
– ведення вагітності;
– медичну реабілітацію в амбулаторних умовах;
– ургентну стоматологічну допомогу всім та планову дітям до 16 років.

“За цим пакетом заклад має право надавати той обсяг послуг, який він спроможний за наявністю відповідного обладнання чи фахівців. Тобто не в кожній лікарні, яка має контракт на амбулаторну допомогу, може бути стоматолог або УЗД-апарат. Щоб уточнити наявність потрібного лікаря чи можливість зробити, наприклад, рентген потрібно зателефонувати до конкретної лікарні”, – наголосили у НСЗУ.

Система Orphus