Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Аграрії Полтавщини збільшили озимий клин на 9%

Аграрії Полтавської області під урожай 2021 р.посіяли озимі культури на площі 271,4 тис. га, що більше на 23,3 тис. га (+9%) до минулого року.

Про це йдеться в повідомленні Департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації.

З них на зерно 256,3 тис.га (більше на 18,7 тис. га), з яких пшениці — 240 тис. га (що більше на 15 тис. га), ячменю — 9,8 тис. га (більше на 1,7 тис. га), жита 5,8 тис. га (більше на 1,8 тис. га). Озимий ріпак посіяний на площі 10,7 тис.га, що також більше на 4,7 тис. га до минулого року. Як зазначається, посіви озимих культур на Полтавщині як і раніше перебувають у стані зимового спокою, але з продовженням потепління у рослин озимих зернових культур можуть початися незначні ознаки життєдіяльності.

“Візуальний аналіз життєздатності рослин у польових умовах та відрощування їх за допомогою експрес-методів свідчать про те, що лише в окремих сортів пшениці озимої відмічається незначне ушкодження листкових пластинок, які зможуть швидко відновитися з наростанням температурного режиму”, – зазначається у повідомленні.

У цілому, стан посівів озимих зернових, на першу декаду березня, на більшості площ області є добрим та задовільним.

В 2021 році для засіву в області підлягає близько 1,4 млн. га, з них ярих зернових та зернобобових культур в межах 800,0 тис. га, під картоплю та овочі відводиться біля 80,0 тис. га.

Станом на 2 березня 2021 року в області повним ходом іде підготовка до проведення комплексу весняно-польових робіт. Господарства продовжують закуповувати матеріально-технічні ресурси, проводять підготовку техніки.

Насіння ярих культур для проведення весняно-польових робіт засипано в повному обсязі. В даний час іде його доробка до посівних кондицій.

На сьогоднішній день сільгосподарськими товаровиробниками укладені договори з фірмами-дистриб’юторами на постачання мінеральних добрив та пестицидів. Основна увага приділена грунтовим гербіцидам та протруювачам насіння, які першочергово будуть потрібні на проведення комплексу весняно-польових робіт.

Машинно-тракторний парк сільськогосподарських товаровиробників області на 95% готовий до проведення комплексу весняно-польових робіт.

фото ілюстративне

Система Orphus