Ви тут:
Спорт Суспільство 

555 перемог поспіль: назвали кращого сквошиста всіх часів

Пакистанець Джахангір Хан визнаний найкращим гравцем у сквош за всю історію, на його рахунку 555 безперервних перемог, що вважається абсолютним рекордом у всіх видах професійного спорту.

Як розповіли у Спортивному комітеті України, перемога на Джеффом Хантом стала першою у низці 555 перемог Джахангіра Хана. 5 років та 7 місяців він грав без поразок, що є рекордом в історії будь-якого професійного спорту.

Він став 10-разовим чемпіоном British Open з 1981 по 1993 рік та 6-разовим чемпіоном світу. Джахангір – перший гравець, який переміг у чемпіонаті, не програвши жодної гри.

Коли у Джахангіра запитали, у чому полягає секрет його перемог, він відповів, що ніякого секрету не існує.

«Хочеш досягти успіху – працюй, наче проклятий. З першої подачі я прагнув стати найкращим у світі. Вихід на корт у ранньому дитинстві став моїм благословенням. І щоденні тренування з повною самовіддачею дали результат», – пояснив Джахангір Хан.

Численні 8-годинні тренування 6 днів на тиждень довели техніку Джахангіра до досконалості, кожен його рух був чітко прорахованим та ідеально здійсненим.

У одному з інтерв’ю він розповів про свою вроджену здатність сублімувати негативну енергію в позитивну. Під час кожної гри у якому б стані він не був, це оберталося перемогою, бо всі зусилля були скеровані саме на прагнення до перемоги. Джахангір ніби перемикався з реального життя на світ гри і всю енергію зосереджував на тактиці та рухах. Він витратив тисячі годин на шліфування тактики, що зробило його максимально впевненим і зібраним на корті та фізично витривалим.

Феноменальна серія перемог була емоційно складною для Джахангіра, адже з кожною грою зростала відповідальність. Він не мав права на помилку. Стійкість у характері та жорстка самодисципліна дозволили Хану впевнено пройти цей шлях і не здатися.
Довідка. Сквош (англ. squash) — ігровий ракетковий вид спорту в закритому приміщенні. Назва гри пов’язана з використанням у ній відносно м’якого порожнистого м’яча діаметром близько 40 мм, а її прабатьком вважається гра в ракетки (rackets або racquets — американський варіант назви), у якій, на відміну від сквошу, використовується досить жорсткий м’яч. Гра (одинарна — два гравці; або парна — чотири), ведеться спеціальними ракетками на оточеному з чотирьох сторін стінами корті.

Система Orphus