Ви тут:
Суспільство 

21 березня – Всесвітній день людей із синдромом Дауна

21 березня у всьому світі відзначають день людей із синдромом Дауна. Цього дня організовуються заходи та події, спрямовані на підвищення обізнаності громадськості, адвокації захисту прав, включення в суспільство та благополуччя людей із синдромом Дауна. 

Щороку особи із синдромом Дауна, а також люди, що живуть чи працюють із людьми із синдромом Дауна, організовують демонстрації, наукові, соціальні та/або медичні зустрічі, обмінюються своїми знаннями на національному, європейському та міжнародному рівнях, пише Вікіпедія.

У світі цього дня проходять різноманітні заходи, наприклад, флешмоб “Lots of socks” — люди одягають різні шкарпетки, що символізують непарність хромосом. 

Міжнародна організація Down Syndrome International ініціювала акцію “Lots of Socks”, яка в Україні отримала назву #Шкарпетуйся, повідомили в Національній Асамблеї людей з інвалідністю.

Акція триває до 22 березня. Щоб долучитись до акції, потрібно одягти різні шкарпетки.  Саме вони є традиційним символом цього дня. Акція пропонує кожному відчути себе не таким, як усі, і зрозуміти, що значить жити під пильним (і часто, на жаль, недобрим) поглядом оточуючих.

Також до акції #Шкарпетуйся можна долучитись онлайн. Потрібно перейти за посиланням,  отримати рамку “Віртуальна шкарпетка” за благодійний внесок і додати її до власного профілю у Facebook, повідомили в організації “Даун Синдром”. 

Система Orphus