Ви тут:
PROвсе Суспільство 

19 березня – День Костянтина і Олени: що сьогодні потрібно зробити

У цей день чекали прильоту білого лелеки. До цього птаха ставилися з особливою повагою і з нетерпінням очікували його повернення в рідні краї.

Про це інформує Radiotrek.rv.ua.

Лелека, який оселився на даху будинку, віщував благополуччя і щасливе продовження роду. Наші предки ніколи не полювали на лелек, їх вважали священними птахами, які захищають рід людський від злих духів і демонів, котрі намагаються пробратися в наш світ.

Побачити лелеку – хороша прикмета, яка обіцяє удачу у всіх починаннях.

Ще в цей день закликали ластівок повернутися до рідних гнізд.

Ці маленькі перелітні пташки є символом доброти, надії та воскресіння. За легендою, саме ластівка намагалася зняти з голови Спасителя під час розп’яття колючий терновий вінок.

Існує повір’я, якщо ластівка звила гніздо під дахом будинку, то тут ніколи не буде пожеж, а ось розорити ластівчине гніздо – погана прикмета, що обіцяє біди і нещастя.

Вірили, що цей день вся вода — особлива. У неї проявляються лікувальні і магічні властивості. Але найбільшою силою володіє тала вода та вода з живих джерел.

Вважається, що якщо вмиватися такою водою або випити її, то всі хвороби відступлять і людина залишиться здоровою на весь рік.

Цей день також був пов’язаний з поминанням померлих. 

Не слід було 19 березня лаятися, пліткувати, курити, випивати, адже, вірили, що з води на людей дивляться померлі родичі.

Говорили: «Плюнути в колодязь – все одно, що рідній матері в очі».

Народні прикмети на 19 березня:

Хмари швидко і високо пливуть – на гарну погоду.

Якщо в цей день мороз, то попереду ще сорок ранкових заморозків.

Почути стукіт дятла – до пізньої весни.

Фото: Radiotrek.rv.ua

Система Orphus