Ви тут:
Анонс Полтавщина Суспільство 

17 березня у музеї Полтавської битви презентують виставковий проєкт “Мазепа. Karl ХІІ. Пётр І. Топ-10 міфів ru.пропаганди”

17 березня о 12-й годині в приміщенні музею історії Полтавської битви відбудеться презентація виставкового проєкту «Мазепа. Karl ХІІ. Пётр І. Топ-10 міфів ru.пропаганди».

У презентації візьмуть участь голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович, науковий консультант проєкту, доктор історичних наук, професор Віктор Брехуненко, архієпископ Полтавський і Кременчуцький ПЦУ владика Федір, представники облдержадміністрації та міськвиконкому.

Підготовлена виставка і тематичний відеоролик – це спільний проєкт Українського інституту національної пам’яті та Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви» до 382-х роковин від дня народження гетьмана України Івана Мазепи. Мета проєкту – розвінчання імперських і радянських міфів про Мазепу-зрадника, його наміри віддати Україну на поталу Речі Посполитої і про те, що гетьмана у його виборі не підтримало українське козацтво, про героїчну оборону Полтави навесні-влітку 1709 року і Полтавську битву як велику перемогу Петра І. Це здійснено шляхом об’єктивного й неупередженого прочитання відомих історичних джерел, аналізу культурних артефактів. Про розгорнуту московською стороною потужну пропагандистську кампанію у цей період свідчить так звана «війна маніфестів» і проголошена поза всіма церковними канонами анафема гетьманові України Іванові Мазепі.

Для запрошених представників обох партнерських сторін, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, засобів масової інформації, громадськості, науковців-істориків співробітники музею історії Полтавської битви презентують нову тематичну екскурсію «Гетьман Іван Мазепа».

Ознайомлення з виставкою і тематичним відеороликом дасть можливість розвінчати історичні міфи, вигадані імперською та радянською пропагандою.

Виставка експонуватиметься в музеї протягом поточного року, з нею та відеоматеріалами можуть ознайомитися всі, хто бажає.

Система Orphus