Ви тут:
Суспільство 

12 березня – Всесвітній день сну

Всесвітній день сну відзначають в п’ятницю другого тижня березня. Цьогоріч припадає на 12 березня.

У цей день міжнародні медичні організації нагадують людям про проблему недосипання і безсоння, закликають людство до здорового способу життя. пише celebratoday.com.

Лікарі запевняють, що саме здоровий сон дозволяє бути активними протягом дня, тримати себе в формі і досягати великих успіхів.

По-перше, сон продовжує життя. Занадто довгий або, навпаки, занадто короткочасний сон веде до скорочення тривалості життя. У тих, хто щодня спить менше шести або більше дев’яти годин, підвищується ризик розвитку серцево-судинних захворювань, запальних процесів і депресії. Оптимально для дорослої людини спати сім-вісім годин.

По-друге, допомагає залишатися у формі. Через недосипи збільшується апетит. Це пов’язано з тим, що сон і обмін речовин контролюються однією ділянкою мозку. Коли нам хочеться спати, в кров надходять гормони, що викликають почуття голоду. Це веде до переїдання. Крім того, недосипання – завжди стрес для організму, у відповідь на який виробляється гормон кортизол. Через нього “включається” захисна реакція, яка виражається в появі сильного апетиту.

По-третє, доведено, що сон підсилює імунітет. Під час нічного сну імунітет зміцнюється – тому, щоб уникнути сезонних застуд та грипу, дуже важливо добре висипатися.

По-четверте, сон значно підвищує уважність. Сонливість водія – причина 20% автомобільних аварій у всьому світі. Якщо людина не поспала вночі, то навіть при великому бажанні вона не може швидко реагувати і приймати правильні рішення. Здоровий сон допомагає краще концентруватися, бути максимально уважним і продуктивним протягом дня і досягати великих успіхів в роботі, творчості або улюбленому хобі.

Фото: pexels

Система Orphus