Ви тут:
Суспільство 

1 березня – День нульової дискримінації

Дискримінація все ще широко поширена в усьому світі. Стать, національність, етнічна приналежність, сексуальна орієнтація або релігія — можуть, на жаль, стати причиною різного роду дискримінації.

Як повідомили у Центрі громадського здоров’я, згідно з останніми результатами дослідження Індексу стигми людей, які живуть із ВІЛ (2020), в Україні ситуація дещо покращується. Відсоток ВІЛ-позитивних українців, які стикаються з дискримінацією у вигляді пліток та погроз з боку соціального оточення, з 2010 до 2020 роки впав із 30 % до 8 % і з 18 % до 5 % відповідно.

Проте висновки продовжують залишатися невтішними:

У 2020 році кожен п’ятий ВІЛ-позитивний пацієнт стикався з дискримінацією з боку медичного персоналу.

Кожна п’ята людина з ВІЛ стикалася з несанкціонованим розкриттям статусу протягом року.

68% ВІЛ-позитивних пацієнтів зволікають із початком лікуванням насамперед через страх осуду й поганого ставлення до себе, у тому числі і з боку лікарів.

Лише половина людей із ВІЛ знають, що є закони, які можуть захистити їхні права.

Попри поступове толерування українського суспільства до ВІЛ-інфекції, брак поінформованості серед загального населення, та, навіть, медичної спільноти, провокує нові випадки дискримінації людей із ВІЛ.

Люди з ВІЛ продовжують відчувати сором і провину через ВІЛ-статус та можуть відмовлятися від медичної допомоги і близьких стосунків, незважаючи на значний глобальний прогрес у лікуванні ВІЛ-інфекції, доступне лікування, існування профілактичних медичних препаратів та доступних сервісів.

Найбільш вразливими до осуду та дискримінації є представники ключових ком’юніті: майже кожен четвертий робітник комерційного сексу та кожен п’ятий представник спільноти чоловіків, які мають секс із чоловіками, стикався з дискримінацією через свій ВІЛ-позитивний статус.

Але головна мета Дня нульової дискримінації — нагадати, що кожен і кожна має право на гідне життя незалежно від віку, статі, сексуальних уподобань, національної чи етнічної приналежності, зовнішності, професії, вірування тощо.

Центр громадського здоров’я закликає людей цінувати і приймати розмаїття. Заохочення різноманітності у всіх її формах зміцнює соціальну єдність і дає значні переваги для країн у всьому світі.

Система Orphus