Ви тут:
Суспільство Україна 

Зеленський зустрівся з українськими моряками із судна Stevia, визволеними з піратського полону

Володимир Зеленський зустрів у Києві шістьох українських громадян – членів екіпажу судна Stevia, яких захопили пірати у Гвінейській затоці у грудні 2020 року. Під час нападу на судно пірати вивезли в невідомому напрямку шістьох українських моряків: Олександра Соручана, Семена Резніченка, Костянтина Андрєєва, Олександра Коровкіна, Владислава Чебана та В’ячеслава Сандеровського, а також двох громадян Албанії.

На виконання завдання Президента Володимира Зеленського Міністерство закордонних справ України забезпечувало визволення моряків з піратського полону. Було налагоджено переговорний процес судновласника з викрадачами. Звільнити українців вдалося наприкінці січня 2021 року. Вони були доставлені до міста Порт-Гаркорт, де пройшли необхідне медичне обстеження, а згодом – в Лагос і Стамбул (Туреччина). 13 лютого вони прибули до Києва, повідомили в Офісі Президента.

«Ми отримали інформацію про захоплення. Почали працювати в Міністерстві закордонних справ. Викрадачі хотіли дуже багато. Але дипломати прекрасно попрацювали – і МЗС, і наші розвідники. Була зроблена досить складна комбінація. Людей повернули. Операція пройшла блискуче, адже всі люди здорові й живі. Ми знаємо випадки, коли це може тривати багато років. Вважаю, що це прекрасна перемога для України. Ми повертаємо всіх», – сказав Володимир Зеленський.

Президент наголосив, що повернення громадян України додому – це пріоритет для Української держави. І ця операція з повернення українців відбулася на високому рівні.

Моряки розповіли, що їх тримали у джунглях серед мангрових лісів, де було дуже багато комарів.

«Це було страшно. Навколо тебе – двадцять людей з автоматами цілодобово», – сказав один з моряків і додав, що більшість викрадачів була в стані сильного наркотичного сп’яніння.

Також Президент запропонував направити українців до лікарні «Феофанія» на декілька днів для проходження медичного обстеження та відновлення здоров’я.

Торік завдяки роботі українських дипломатів було забезпечено звільнення 42 громадян України, яких незаконно утримували за кордоном, серед них – 17 українських моряків, захоплених у Гвінейській затоці, 14 членів екіпажу судна Ruta, яких з 2017 року утримували на території Лівії, 9 громадян України із сирійських таборів для біженців, 2 громадян, яких утримували як заручників на території Іракського Курдистану. А цьогоріч на початку січня було звільнено та репатрійовано чотирьох громадян – членів екіпажу судна Captain Khayyam, засуджених у Лівії у грудні 2017 року до п’ятирічного ув’язнення.

Фото: Офіс Президента

 

Система Orphus