Ви тут:
Суспільство Україна 

За допомогою Супутника SICH-2M Україна зможе оперативно виконувати завдання безпеки і оборони, – Держспецзв’язок

9 лютого Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України успішно завершила заходи з реєстрації супутникової мережі SICH-2M у регістрі Міжнародного союзу електрозв’язку (ITU).

Про це повідомляє пресслужба Держспецзв’язку.

Завдяки супутнику SICH-2M Україна як учасник європейської системи GMES (Глобальний моніторинг навколишнього середовища та безпеки) зможе зробити суттєвий внесок у регіональну програму «Copernicus».
Запуск супутника планується в цьому році, про це буде повідомлено згодом.

«За допомогою Супутника SICH-2M можна буде оперативно виконувати завдання безпеки і оборони незалежно від іноземних супутникових операторів, що водночас призведе до значної економії бюджетних коштів», – зазначив Голова Держспецзв‘язку України Юрій Щиголь.

Супутник SICH-2M обладнано комплексом з оптико-електронного спостереження за поверхнею та моніторингу іоносфери Землі. Наявність власного українського супутника надасть можливість контролювати якість використання посівних земель та прогнозувати урожайність, здійснювати контроль за вирубками лісів, проводити розвідку корисних копалин, контролювати наслідки стихійних лих тощо. Також обладнання супутника дає можливість проводити дослідження іоносфери Землі та моніторинг космічної погоди.

SICH-2M розроблено та збудовано конструкторським бюро «Північне».

«Підготовчі роботи з реєстрації розпочалися у 2019 році та проводилися спільно з Державним підприємством «Український державний центр радіочастот» за замовленням Національного центру управління та випробувань космічних засобів», – йдеться у повідомленні.

Фото: Держспецзв’язок

 

Система Orphus