Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

З початку пандемії в Україні від COVID-19 померли 454 медики, компенсації отримали лише 36 родин, – Радуцький

Станом на січень 2021 року лише 36 родин загиблих від COVID-19 медиків отримали компенсацію від держави. Хоча загальна кількість смертей серед медичних працівників наближається до півтисячі.

Про це  у фейсбуці повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, голова тимчасової робочої групи з питань реформування системи охорони здоров’я Михайло Радуцький.

Він зазначив, що така ситуація є неприпустимою. Тому пропонує Комітету провести зустріч з міністром соціальної політики та керівником Фонду соціального страхування.

“Ми повинні негайно обговорити ситуацію, що склалась із виплатами, та спільно шукати шляхи виходу з неї. В разі потреби Комітет ініціює зміни до нормативно-правової бази. Ми не маємо морального права залишити ситуацію з виплатами в такому стані”, – зазначив Радуцький.

За повідомленням Фонду соціального страхування, станом на 22 січня 2021 року надійшло 37880 повідомлень про захворювання медичних працівників на коронавірус. 454 летальних випадків. Лише 75 з них визнано пов’язаними із виконанням професійних обов’язків.

“З 75 родин лише 36 отримали виплати на загальну суму 56,7 млн грн (по 1,5 млн грн на сім’ю). Ще 15 смертей продовжують розслідувати. Комісії Фонду встановили, що 13 випадків трапились з немедичними працівниками, тому члени сім’ї не мають права на отримання виплат. Одна справа перебуває в суді, в іще одному випадку відсутні члени родин загиблого медика”, – повідомив Радуцький.

У 18 медпрацівників зафіксована стійка втрата професійної працездатності через COVID-19. 11 медиків визнано особами з інвалідністю: 9 отримали виплати на суму майже 6 млн грн, один випадок у суді, ще по одному питання вирішується.

“На мій погляд, така ситуація є абсолютно неприйнятною. За рік пандемії у країні захворіло понад 37 тисяч медичних працівників. І лише 11 медиків отримали соціальну допомогу! Але ми розуміємо, що важкі наслідки хвороби отримали сотні співробітників медичних закладів, багато з яких звільнили і залишили напризволяще. За рік страшної пандемії держава виплатила родинам загиблих медичних працівників та медикам з інвалідністю приблизно 62 млн грн”, – написав Михайло Радуцький.

Нагадаємо, Полтавська облрада планує внести зміни до порядку надання одноразової матеріальної допомоги медикам, які захворіли на COVID-19 та сім’ям медиків, які померли від коронавірусної інфекції. А саме, в частині виключення з переліку необхідних документів акту розслідування (Н1). А також розширення переліку лікарів, які мають право на таку допомогу: екстреної медичної служби, амбулаторних та стаціонарних відділень.

Система Orphus Поделиться на fb