Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

Яку стоматологічну допомогу можна отримати безкоштовно: перелік послуг

9 лютого відзначається Міжнародний день стоматолога. У Національній службі здоров’я розповіли стосовно стоматологічної допомоги у Програмі медичних гарантій. 

Яка стоматологічна допомога безоплатна в межах Програми медичних гарантій і чому:

– Безоплатною для дорослих і дітей є невідкладна стоматологічна допомога – зняття гострого болю та лікування станів, які викликають сильний біль. Зокрема, медична допомога має бути надана безоплатна, якщо у пацієнта діагностовано пульпіт, перелом зуба, невралгію трійчастого нерва, хімічний опік слизової рота, слинокам’яну хворобу, карбункул і фурункул, травми м’яких тканин щелепно-лицевої ділянки.

– Планова стоматологічна допомога є безоплатною для дітей до 16 років. Адже це допоможе запобігти основним проблемам ротової порожнини та іншим захворювань зубів у дітей в майбутньому.

Ортодонтичні процедури, брекети, протезування та інші дорогі стоматологічні послуги не входять у безоплатний пакет послуг. Це не лише в Україні, а в багатьох інших країнах.
До речі, навіть економічно успішні країни не завжди включають стоматологічну допомогу до програм держгарантій. Бо будемо відверті – це досить дорога сфера медицини. Крім того, ті стоматологічні захворювання, які потребують планової допомоги, як правило, не становить загрози для життя та здоров’я. На відміну від серцево-судинних, онкозахворювань тощо. Саме тому кошти в Програмі медичних гарантій спрямовуються, перш за все, на ті послуги, які допоможуть знизити рівень смертності громадян.

Як дізнатись, яка саме стоматологічна допомога є безоплатною:

Для цього скористайтесь сайтом НСЗУ, відкривши розділ “Вимоги ПМГ-2020”. Знайдіть під номером 3 амбулаторну допомогу та відкрийте файл “Специфікації надання медичних послуг”.

Також цю ж інформацію може підказати оператор контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

Як знайти лікарню, де надають безоплатну стоматологічну допомогу

– До 1 квітня 2021 року стоматологічну допомогу включено до пакету послуг “Амбулаторна медична допомога дорослим та дітям”. НСЗУ уклала договори з понад 1400 медичними закладами. Дізнатися, які лікарні у вашому регіоні мають контракт на надання амбулаторної медичної допомоги допоможе дзвінок до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Але інформацію, чи працює у цій конкретній лікарні стоматолог, необхідно з’ясувати безпосередньо у лікарні. Адресу та контакти закладу надасть оператор контакт-центру НСЗУ.

– 121 монопрофільна стоматологічна клініка має контракт з НСЗУ на надання амбулаторної допомоги. Знайти найближчу стоматологічну лікарню допоможе оператор контакт-центру НСЗУ. А тут  ми розповідали, як за допомогою дашборду дізнатись, чи надає найближча лікарня потрібну медичну допомогу.

Система Orphus