Ви тут:
Р Суспільство 

Як вирощувати помідори

Помідори люблять тепло і сонячне світло. Найкраще вони ростуть на легкій родючій землі, багатій на перегній, яка добре утримує вологу. Потрібно перекопати на городі гній восени або розкидати компост навесні і підгодовувати рослини багатокомпонентним мінеральним добривом.

Придбати насіння томатів можна на веб-сайті https://semena.in.ua/ru/semena-tomatov/. Там представлено такі сорти, як:

  • Томат KS 10 F1;
  • Томат KS 277 F1;
  • Томат UG 124 F1;
  • Томат UG 8168 F1;
  • Томат Абелус F1;
  • Томат Адель F1 та багато інших.

Висівання у ящики

Наприкінці березня або на початку квітня заповніть ящики землею на відстані до 1,5 см від країв. Рясно полийте, щоб добре зволожити ґрунт. Висійте насіння в землю і насипте зверху шар ґрунту в пів сантиметра. Полийте, накрийте і тримайте субстрат вологим до появи сходів. Помістіть ящики в тепло і на світло.

Пікірування

Приблизно через 3-4 тижні після посіву відберіть найбільш розвинені молоді рослини, у яких є по 4-5 листків. Висадіть їх у контейнери, наповнені сумішшю з 2/3 перегнійної землі та 1/3 торфу. Занурте рослини в субстрат до перших листочків і щільно утрамбуйте землю. Рясно полийте, і в найтепліші години дня відчиняйте вікно.

Посадка

Наприкінці травня, коли вже не потрібно остерігатися заморозків, забийте в землю 1,5-метрові тички, по одній на кожну рослину. Розміщуйте їх по черзі на відстані 60-70 см одна від одної. Занурте ємності з рослинами на кілька хвилин у воду. Дістаньте рослини з ємностей і помістіть в підготовлені лунки. Помідори потрібно садити глибше, ніж вони росли в контейнерах. Засипте отвори землею і трохи втрамбуйте. Рясно полийте. Через 10-15 днів після посадки прив’яжіть помідори до тичок.

Обрізання

Щоб отримати багато доброякісних плодів, не можна дозволяти томатам вільно рости. Слід обрізати їх на початку вегетації, що спрямує усі сили рослин на формування плодів, а не на численні пагони, які не встигнуть зацвісти або дати плоди. У липні та серпні перевіряйте помідори щотижня і видаляйте усі молоді пагони. Обрізка не потрібна для певних сортів з дрібними плодами, які є дуже життєздатними.

Поради

Помідори вимагають догляду. У разі прохолодної та вологої погоди рослини слід профілактично обприскувати фунгіцидом, щоб захистити від розвитку картопляної гнилі. Усі рослини слід перевіряти на наявність уражень практично щодня. Якщо, наприклад, ви помітите листок, який втратив свій колір, його потрібно негайно видалити.

Помідори не люблять полив зверху. Поливайте їх протягом усього літа біля основи рослини, уникаючи замочування листя.

Система Orphus