Ви тут:

Як вибрати фітоленту для рослин

Хто всерйоз займається вирощуванням рослин, використовує всі можливості для максимальної ефективності своєї справи. Додаткове освітлення в теплиці світлодіодними стрічками – один з дієвих способів поліпшення росту, розвитку і плодоносності зелених культур. Штучне світло світлодіодів дає рослинам потрібну енергію, живлячи їх світінням потрібного спектру і покращуючи процес фотосинтезу.

ЛІД впевнено витісняє з ринку прямих конкурентів – ртутьсодержащие лампи, люмінесцентні, натрієві, маючи разючі переваги в порівнянні з ними. Світлодіодна стрічка для рослин дозволяє збільшити тривалість світлового дня до 18-годинного і більш.

Світлодіодна стрічка для рослин відрізняється за такими параметрами як:

 • Ступінь захисту від зовнішніх впливів – з низькою захистом IP20 більш актуальна для домашнього використання, вона легко охолоджується шляхом конвенції, але боїться вологи. Для промислових теплиць з рясним централізованим автоматичним поливом слід брати джерела освітлення IP65, які не бояться бризок.
 • Кут світіння – параметр, на який впливає лінза діода. ЛІД чіпи з вузьким пучком світла (15-60 °) дають більш направлене світло і ефективні при розташуванні світильника прямо над рослинами. Для кращого розсіювання та ефективності підсвічування використовуйте стрічки зі світлодіодами з більш широким пучком світла.
 • Кількість світлодіодів – від 60 штук на метр і вище.

Є три типи фітолент для рослин за кількістю квітів:

 • моноспектральние;
 • комбіновані;
 • мультиспектральні.

Перш, ніж купити фітоленту, визначитеся з її призначенням. Якщо стоїть мета виростити молоді рослини, в стрічці повинні бути сині світлодіоди з відтінком фіолетового, мають довжину хвилі 445 нанометрів. Для дорослих рослин, які повинні плодоносити, використовуєте підсвічування червоного світіння з довжиною хвилі 660 нанометрів. Навіть якщо ваші рослини встановлені поблизу вікна, природного світла їм не вистачить, особливо в осінньо-зимовий період. Рішенням “два в одному” буде багатоспектральну діодний підсвічування, випромінювання якої має всі потрібні спектри світла, відповідно замінює собою сонячний. Таку стрічку навіть можна використовувати, як основне джерело освітлення.

В інтернет-магазині “LEDSTORM” представлений широкий вибір лід джерел світла, якщо вам потрібна світлодіодна фітолента, купити в Києві її можна з доставкою в один клік.

Фітолента для розсади

Бажаєте отримати соковиту і міцну розсаду? Підберіть правильну підсвічування! Досвідчені садівники рекомендую використовувати монохромні фітоленти для вирощування розсади (синю і червону), об’єднуючи їх в співвідношенні два до одного. Саме ці два спектра життєво необхідні молодим паросткам:

 • синій – для розвитку і зміцнення кореня і товстого соковитого стебла;
 • червоний – після проходження стадії пікірування, для формування листи і квітів.

Можна встановити два види підсвічування, включаючи їх поперемінно, а можна придбати вже готову комбіновану світлодіодну стрічку для теплиці з потрібним співвідношенням спектрів світіння.

На якому б варіанті ви не зупинилися, будете у виграші.

Всі види фітолент мають наступні переваги:

 • низьке споживання електрики забезпечить вам економію на рахунках за електроенергію;
 • при правильній експлуатації діоди довговічні, служать 2-5 років, не втрачаючи в якості світіння;
 • лід майже не нагріваються під час роботи, а значить їх можна розміщувати близько до рослин, не побоюючись обпалити ніжні листи і стебла;
 • наявність необхідного спектра світіння, необхідного вирощуваних культур;
 • високий рівень світловіддачі і ККД;
 • екологічність, відсутність в складі шкідливих елементів. ртуті, безпеки, простота утилізації.

Для підсвічування розсади це найкраще рішення, що сприяє значному посиленню зростання. Стрічка буде актуальна протягом усього циклу розвитку рослини до цвітіння, допоможе оформити міцні стебла і листя. Підсвічування можна розміщувати на бічних стінках гроубокса, на вікні, і в будь-якому іншому зручному місці.

Система Orphus