Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

Як навчатимуться школярі до закінчення карантину, – пояснення Міністра освіти

До кінця лютого школи працюватимуть в умовах адаптивного карантину. Тобто, учні навчатимуться у змішаній формі – очно та дистанційно.

Про це прокоментував Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет 24 каналу.

Нагадаємо, нині в Україні карантин триває до 28 лютого. Нещодавно Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що карантин продовжать до 30 квітня, і це не буде кінцевим терміном.

Тому за словами Сергія Шкарлета, ще невідомо, чи будуть зміни у сфері освіти після 28 лютого.

“Зараз чекаємо від МОЗ певних прогнозів і пропозицій щодо подальшого введення або не введення карантину, але попередньо до 30 квітня продовжать такий самий адаптивний карантин. Але в якому варіанті – чекаємо від МОЗ”, – розповів Шкарлет.
Поки що, до 28 лютого, навчання проводиться за раніше встановленими правилами МОН і МОЗ у межах адаптивного карантину:
  • заборонено відвідувати заклади освіти групам з понад 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти;
  • заборонено відвідувати заклади освіти учням у разі, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим COVID-19 перебуває більш як 50% школярів та персоналу закладу освіти.

Нагадаємо, Уряд дозволив проводити освітні та професійні заходи, але з обмеженнями.

У будь-який час окремий клас чи школа можуть бути переведені на дистанційне навчання. Це залежить ві епідситуації із захворюваністю на коронавірус. Такий карантин введуть, якщо на самоізоляції через контакт із хворим з підтвердженим випадком COVID-19 перебуватиме більш як 50% учнів та персоналу закладу. 

На 11 лютого у Полтавській області через поширення COVID-19 на карантин закрили три класи.

 

За словами міністра, при навчанні онлайн якість освіти відбувається мінімум на 8%, натомість змішане і дистанційне навчання дає можливість зберегти та не зупиняти освітній процес.

 

Система Orphus