Ви тут:
Медицина Суспільство 

ВООЗ заявила, що у разі серйозних побічних реакцій на COVID-вакцини виплачуватимуть компенсації

Всесвітня організація охорони здоров’я виплачуватиме компенсації громадянам 92 бідних країн-членів глобальної програми COVAX, якщо ті отримають серйозні побічні ефекти після щеплення проти COVID-19 вакцинами, які є у переліку програми.

Про це передає 24 канал з посиланням на ВООЗ.

У ВООЗ зауважили, що подати заявку на компенсацію постраждалі зможуть через спеціальний сайт, який запустять до кінця березня цього року.

“Надаючи одноразову компенсацію без звинувачення при повному і остаточному врегулюванні будь-яких претензій, програма COVAX спрямована на значне скорочення необхідності звернення в суди, що є потенційно тривалим і дорогим процесом”, – наголосили в організації.

У ВООЗ наголосили, що така система компенсацій надасть людям “швидкий, справедливий, надійний і прозорий процес”. Термін дії компенсацій.

Читайте також: В Україні зареєстрували вакцину Oxford/AstraZeneca (Covishield) проти COVID-19

Водночас в організації переконані, що випадки серйозних побічних ефектів будуть “рідкісними”. Програма діятиме щонайменше до 30 червня 2022 року.

У виданні зазначається, що країни, які самостійно фінансують свої закупівлі вакцини від COVID-19, також можуть запровадити програми відповідальності.

Система Orphus