Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Відмова від газу та енергозбереження – умови для зниження оплати за тепло, – в.о. гендиректора Полтаватеплоенерго

5 лютого депутати обласної ради, члени постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку, заслухали звіт виконувача обов’язки генерального директора ПОКВПТГ “Полтаватеплоенерго” про роботу підприємства та формування тарифу на послуги з центрального опалення та централізованого постачання гарячої води.

Наразі Полтаватеплоенерго має на своєму балансі 90 котелень, 45 з яких вже автоматизовані, інші 45 – з ручним управлінням. Також підприємству належить 214 кілометрів мереж. 39 котелень та 80 кілометрів мереж експлуатують вже понад 30 років, що вважається значним терміном.

Зважаючи на це, на підприємстві запровадили програму з заміни обладнання на сучасні зразки, що дозволяє економити енергоресурси та продовжує строк експлуатації мереж. Встановили енергоефективні агрегати, оновили насосний парк, замінили 30% труб, у 2015 році провели реконструкцію котельні по вулиці Європейській. у 2020 році модернізували котельню по вулиці Ціолковського. Зокрема встановили утилізатор газів. В цілому, завдяки впровадженню енергоефективних заходів та оптимізації чисельності персоналу впродовж останніх 10 років вдалося зменшити на 7,4% собівартість надання послуг.

“Що до тарифів, то підприємство керується близько 200 документами, що необхідні для їх встановлення. У Швеції таких документів 3, у Данії – 1. Щодо складової тарифу то вони наступні: 82,9% оплати це ціна природного газу, 7 % – електроенергії. Тобто 87,6% – це енергоносії. Також тариф враховує 7,2 % заробітної плати працівникам та 5,2% – кошти закладені на ремонт та модернізацію мереж та обладнання”, – повідомив Олександр Олексенко.

Потенціалом для зменшення ціни на тепло – є мінімізація використання природного газу, перехід на біопаливо та спалювання сміття. Встановлення сучасних котлів з високим коефіцієнтом корисної дії, заміна насосів, що зменшує використання електроенергії, автоматизація та використання ізольованих та гнучких труб.

“Мешканці середньостатистичної квартири, розмір якої складає приблизно 58 квадратних метрів, сплачують за тепло приблизно 2580 гривень у місяць. Якщо у будинку встановити індивідуальний тепловий пункт, який дозволяє самостійно регулювати подачу тепла у квартири, це принесе економію мешканцям кожної квартири приблизно 500 гривень. Додати до цього утеплення квартири – економія ще  800 гривень, теплоізоляція решти конструкцій – 300 гривень”, – розповів Олександр Олексенко.

“Підприємство Полтаватеплоенерго повинно працювати. А тарифи на послуги теплопостачання повинні бути такими, щоб громадяни мали змогу їх платити і ними користуватися.  Необхідно забезпечити надійність цієї системи. Полтавська обласна рада може це зробити”, – наголосив голова постійної депутатської комісії Полтавської обласної ради з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку Іван Сидоренко.

 

 

 

 

 

 
Система Orphus