Ви тут:
Суспільство Україна 

Верховний суд відкрив провадження щодо запровадження санкцій проти 112 Україна, NewsOne, ZIK

11 лютого Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду виніс ухвалу про відкриття провадження у справі № 9901/26/21 за позовом громадянина, який оспорює Указ Президента України від 2 лютого 2021 року № 43/2021 “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого 2021 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)” (згідно з додатком 2 до рішення РНБОУ застосовано персональні санкції щодо низки телеканалів).

Про це повідомляє пресслужба Верховного суду.

Суд установив, що в обґрунтуванні позовних вимог позивач вказує на порушення його права на отримання інформації від інформаційних програм, які транслюють телеканали “112 Україна”, “NewsOne”, “Zik” та інші, перелічені в додатках до спірного рішення, оскільки його доступ до них заблоковано. Позивач вважає, що втрата доступу до вказаних телеканалів є порушенням його прав, що передбачено статтями 8 та 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

“З урахуванням положень ч. 2 ст. 266 та ч. 5 ст. 262 КАС України суд дійшов висновку про необхідність перевірки порушення зазначених прав позивача в судовому засіданні. Справу призначено до розгляду в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін на 15 березня 2021 року о 12:00”, – йдеться у повідомленні.

Детальніше з ухвалою суду можна буде ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень – https://reyestr.court.gov.ua/

Система Orphus