Ви тут:
Суспільство Україна 

Верховна Рада посилила покарання за сексуальну експлуатацію дітей

Верховна Рада посилила покарання за сексуальну експлуатацію та насильство над дітьми

Про це повідомляє Еспресо.TV.

Нардепи схавалили в другому читанні законопроєкт №3055 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства (Ланцаротської Конвенції)”.

“За” проголосували 322 парламентарі.

У документі йдеться, що вчинення повнолітнім дій сексуального характеру, пов’язаних із вагінальним, анальним або оральним проникненням в тіло особи, яка не досягла шістнадцятирічного віку, з використанням геніталій, іншого органу чи частини тіла або будь-якого предмета, караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

У свою чергу, більш жорстке покарання передбачене, якщо відповідні дії вчинили близькі родичі або члени сім’ї, особа, на яку покладено обов’язки щодо виховання потерпілої особи або піклування про неї, або якщо вони поєднанні з наданням грошової чи іншої винагороди потерпілій дитині або з обіцянкою такої винагороди, або якщо вони спричинили безплідність чи інші тяжкі наслідки.

Це каратиметься в’язницею на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Як зазначається в документі, буде каратися і пропозиція зустрічі від повнолітньої особи, у тому числі з використанням інформаційно-телекомунікаційних систем або технологій, дитині до 16 років для вчинення стосовно неї будь-яких дій сексуального характеру або розпусних дій, у разі якщо після такої пропозиції було вчинено хоча б одну дію, спрямовану на те, щоб така зустріч відбулася.

За таке порушення загрожує обмеження волі на строк до трьох років або позбавлення волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Так, якщо пропозицію здійснили дитині до 16 років для втягнення її у виготовлення дитячої порнографії, і якщо після такої пропозиції було вчинено хоча б одну дію, спрямовану на те, щоб така зустріч відбулася, це каратимуть в’язницею на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

У разі, якщо таке порушення вчинили за попередньою змовою групою осіб, або щодо малолітньої особи, порушнику загрожує позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Зазначається, що при цьому під зустріччю слід розуміти у тому числі зустріч, проведену з використання інформаційно-телекомунікаційних систем або технологій.

Також документ передбачає покарання за одержання доступу до дитячої порнографії, її придбання, зберігання, ввезення, перевезення чи інше переміщення, виготовлення, збут і розповсюдження. Відповідальність встановили і за “проведення видовищного заходу сексуального характеру за участю неповнолітньої особи”.

Система Orphus