Ви тут:
Суспільство 

В Україні створять державний фонд для фінансування Великого будівництва

В Україні планують повністю оновити основну мережу доріг. Для цього створюється державне акціонерне товариство зі стартовим капіталом майже 3 мільярди доларів.

Про це йшлося на Президентському форумі “Україна 30”, повідомляють в Укравтодорі.

“Наразі дорожня інфраструктура України відстає від рівня країн ЄС вдвічі. У 2020 завдяки програмі Президента “Велике будівництво” нам вдалося оновити 17% основної мережі доріг, ще 20% буде оновлено у 2021 році. Для швидкого стрибка до рівня передових країн треба залучити значні державні інвестиції”, – коментує Олександр Кубраков, Голова Укравтодору.

За словами Кубракова, Державний дорожній фонд не забезпечує у повному обсязі потребу фінансування для оновлення, нового будівництва та утримання мережі доріг. Серед доступних джерел додаткового фінансування – впровадження плати за проїзд для транзитних вантажівок, державно-приватні партнерства, кредитні кошти під державні гарантії.

“З минулого року Укравтодор почав залучати кошти під державні гарантії, однак великі проєкти потребують дешевих довгострокових кредитів, які в Україні поки що відсутні. За результатом попередніх консультацій з Урядом, Офісом Президента, та профільними комітетами Верховної Ради України ми обрали механізм довгострокового фінансування під інфраструктурні облігації”, – зазначає Олександр Кубраков.

Для управління інвестиціями створюється державний фонд – акціонерне товариство (АТ) у структурі Укравтодору. Ця фінансова установа зможе формувати статутний капітал через випуск інфраструктурних облігацій, створювати спільні підприємства та залучати інституційних інвесторів.

У якості інституційних інвесторів можуть виступити суверенні фонди або міжнародні фінансові установи. При цьому у проєктах Фонду забезпечується можливість вибору юрисдикції, а його рейтинг може стати вищим за суверенний.

Укравтодор ставить перед собою завдання перевести АТ під юрисдикцію Міжнародного інвестиційного арбітражу, забезпечити корпоративне управління, та запровадити антикорупційні запобіжники, які розробляються у рамках спільного проєкту Укравтодору та ЄБРР.

“Подібні Фонди працюють у більшості розвинутих країн світу – Бюро Build America, Фонд Infrastructure Canada, Macquarie Korea Infrastructure Fund, Польський Фонд розвитку тощо. Такі фонди забезпечують більш прозоре та ефективне управління інвестиційними проєктами країни. Фонд “Великого будівництва” в Україні дозволить залучати довгострокове фінансування як на внутрішніх, так і на зовнішніх ринках”, – зазначив Кирило Тимошенко, заступник Керівника Офісу Президента України, координатор Програми Президента “Велике будівництво”.

Система Orphus