Ви тут:
Медицина Суспільство ТОП-новина Україна 

В Україні повертаються до поділу на карантинні зони: рішення Уряду

17 лютого на засіданні Уряду затвердили питання повернення до моделі адаптивного карантину на всій території України.

Це означає, що в областях встановлюватимуться різні карантинні обмеження залежно від епідемічної ситуації. Будуть чотири рівні епідемічної небезпеки – “зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” та “червоний”. Кожен рівень матиме чіткі обмеження та критерії визначення. Втім, документ передбачає встановлення базового жовтого рівня для всієї країни.

“У ньому діятимуть ті обмеження, які діють в Україні після жорстких зимових карантинних обмежень. Більш того, ми зробили деякі послаблення. Наприклад, буде дозволятися проведення масових заходів, якщо для однієї особи передбачатиметься 4 квадратних метри площі або з наповненістю залу до 50%. Дозволятимуться відвідування закладів освіти групами більш ніж 20 осіб. Під час проведення матчів командних ігрових видів спорту можуть бути присутні глядачі, але з певними обмеженнями щодо кількості заповнених місць. Дозволятиметься працювати ресторанам, кафе, барам та їдальням до 24 години”, — зазначив Максим Степанов.

Міністр охорони здоров’я додав, що зелений рівень стане тим показником, якого регіони мають досягнути, щоб почати говорити про перегляд або скасування певних карантинних обмежень.

Помаранчевий рівень, за словами Максима Степанова, не передбачатиме встановлення додаткових карантинних обмежень, а сигналізуватиме про можливе наближення регіону до червоного рівня епідемічної небезпеки. Водночас пропонується, що на цьому рівні органи місцевої влади можуть вводити додаткові обмежувальні заходи для запобігання поширенню інфекції.

На червоному рівні, як повідомив Міністр охорони здоров’я, вводитимуться жорсткі карантинні обмеження, за прикладом січневого карантину.

Адаптивний карантин запроваджуватиметься з наступного тижня – з 24 лютого. Крім того, карантин на території України продовжили до 30 квітня 2021 року.

Нагадаємо, з 11 листопада 2020 року в Україні запровадили карантин вихідного дня та “помаранчева” зона для всієї території. Карантин вихідного дня діяв до 30 листопада. Після його скасування в Україні і надалі продовжив діяти загальний карантин – “помаранчева” зона. Згодом Уряд запровадив локдаун – посилені карантинні обмеження – з 8 по 24 січня. З 25 січня і до сьогодні діє “помаранчева” зона

Загалом, поділ на карантинні зони в Україні запровадили з 13 серпня 2020 року.

Система Orphus