Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні хочуть запровадити “світлофорний” поділ на карантинні зони

Адаптивний карантин в Україні планують запровадити в середині лютого. МОЗ запропонує нові карантинні зони.

Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко на форумі “Україна 30. Коронавірус: виклики і відповіді”, пише “Еспресо ТV”.

“Наразі ми запропонуємо уряду новий світлофор зон епідеміологічної небезпеки, які будуть існувати в Україні вже в середині лютого, може, наприкінці лютого. Вони будуть поділені знову ж таки на декілька зон, три або чотири. І вони будуть показувати чіткі маячки, де ситуація дестабілізується, і де потрібно вживати відразу додаткових заходів”, – наголосив Віктор Ляшко.

За його словами, головною річчю в новому адаптивному карантині буде спроможність системи охорони здоров’я надавати медичну допомогу всім, хто її потребує.

“Коли ми говоримо про інші рівні епіднебезпеки, які ми хочемо запровадити в адаптивному карантині: зелений, жовтий, помаранчевий, то вони будуть стосуватися не карантинних обмежень, вони будуть звітувати і показувати органам місцевого самоврядування, бізнесу або іншим суб’єктам про те, що є ризик подальшого розвитку епідемії в конкретному регіоні, що може призвести до негативних наслідків: збільшення кількості хворих, збільшення кількості госпіталізацій і, можливо, потенційний ризик, що система охорони здоров’я може не справитися”, – додав головний державний санітарний лікар.

Нагадаємо, за словами очільника МОЗ Максима Степанова, наступного тижня розпочнеться вакцинація. Дорожня карта вакцинації проти COVID-19 – документ, що регулює етапи вакцинації.

Система Orphus Поделиться на fb