Ви тут:
Екологія Суспільство Україна 

В обласний центрах з’являться адміністратори системи управління відходами, – Руслан Стрілець

Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів  з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Руслан Стрілець зазначив, що в обласних центрах з’являться адміністратори системи управління відходами.

Про це він розповів під час Всеукраїнського форуму “Україна 30. Платіжка”.

“Депутатський закон, який ми підтримуємо, і міста України його підтримують, гарантує модель, коли муніципалітети зможуть дати певні гарантії і це дійсно стимулюватиме до розвитку переробки”, – зазначив Стрілець.

За його словами, місцева влада зможе надавати інвесторам гарантії, що сміття на переробку буде дійсно направлятися до нових спеціалізованих підприємств.

“Один з принципів, коли в великих містах, в обласних центрах буде адміністратор системи управління відходами, який фактично буде гарантувати розподілення коштів між трьома елементами – перевезення, сортування та переробка і захоронення. Тоді, якщо ми з вами завтра їдемо у відпустку, наприклад, на місяць, і все одно сплачуємо, то ці гроші вже залишаються не в одному ланцюжку, а ці гроші ідуть рівномірно до кожного, хто забезпечує нам екологічно безпечне санітарне очищення населеного пункту”, – сказав Стрілець.

Система Orphus