Ви тут:
Суспільство Україна 

Українці зможуть використовувати цифрові паспорти нарівні з паперовими, – Мінцифри

Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт, яким дозволяється використання цифрових паспортів разом з паперовими.

ID- картками сьогодні можуть користуватися приблизно 5 млн українців, а закордонним паспортом у смартфоні — до 16 млн, повідомили у пресслужбі Міністерства цифрової трансформації.

“Законопроєкт про цифрові паспорти прийнято в першому читанні. Це надважливий етап у побудові цифрової держави та входженні у режим без паперів. Українці зможуть використовувати цифрові паспорти нарівні з паперовими. Варіантів “не прийняти Дію” більше не буде”, – розповів Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Читайте також: З 1 вересня 2021 року Україна перейде в режим paperless, – Федоров

До цього користування паспортами в Дії регулювалося Постановою Кабінету Міністрів. Прийняття цього законопроєкту підвищує статус використання е-паспортів на юридичному рівні.

“Законопроєкт №4355 відображає результати експериментального проєкту щодо використання цифрових паспортів у мобільному застосунку “Дія”. Прийняття законопроєкту — це перший крок до запровадження безпаперового режиму в Україні, адже паспорт є основним документом під час отримання послуг. Використання е-паспортів значно спростить життя громадянам та дасть старт масштабній цифровізації бізнесу та держави”, – зазначив голова Комітету цифрової трансформації Михайло Крячко.

Цифрові паспорти буде можливо пред’являти на території України для посвідчення особи та підтвердження громадянства, крім випадків перетинання державного кордону, в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї. Також схвалений законопроєкт визначає термінологію, зокрема застосування е-паспортів.

Система Orphus