Ви тут:
Суспільство Україна 

Україна стане першою країною у світі, що прирівняє цифрові паспорти до звичайних, – Федоров

4 лютого Верховна Рада підтримала законопроєкт, який дозволить користуватись цифровими паспортами нарівні з паперовими. 

Україна стане першою в світі державою, де цифровий паспорт юридично прирівняється до звичайного. Про це розповів Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в інтерв’ю виданню Фокус, пише Мінцифра

“Після прийняття необхідного закону у світі сформується бренд України як “цифрової держави” — ми станемо першою країною, що легалізує цифрові паспорти. Це також спростить внутрішні процеси із запуску нових цифрових продуктів”, – розповів Михайло Федоров.

У мобільному застосунку “Дія” доступні закордонний біометричний паспорт та iD-картка. Документи у застосунку запроваджуються за принципом people-to-people. Щоб перевірити дійсність цифрового документа, не потрібні жодні додаткові пристрої. Зробити це можна за допомогою будь-якого смартфона, на якому встановлено “Дію”. Для цього потрібно навести камерою смартфона на QR-код цифрового документа. Це унікальний 3-хвилинний ідентифікатор, що дозволяє звірити цей документ з даними у відповідних реєстрах.

Українці вже можуть користуватися цифровими паспортами у більшості життєвих ситуацій — для отримання відправлення на пошті, адміністративних, фінансових, банківських послуг тощо. Зокрема, з цифровими паспортами можна віддалено відкрити банківський рахунок у деяких банках, а також подорожувати Україною потягом та літаком. Документи у Дії приймають вже 10 міжнародних аеропортів країни: “Бориспіль”, “Київ”, “Одеса”, “Львів” імені Данила Галицького, “Харків”, “Запоріжжя”, “Миколаїв”, “Івано-Франківськ”, “Херсон” та “Дніпропетровськ”.

Система Orphus