Ви тут:
Суспільство Україна 

У Військово-Морських Силах ЗС України триває декада з живучості кораблів, катерів та суден

У Військово-Морських Силах ЗС України триває декада з живучості кораблів, катерів та суден. Метою заходу є перевірка усіх категорій особового складу щодо навичок по боротьбі за живучість корабля, організації утримання аварійно-рятувального майна, корабельних систем, засобів та пристроїв, які забезпечують вибухо-пожежну безпеку та непотоплюваність.

Про це повідомляє АрміяInform.

Так, на фрегаті “Гетьман Сагайдачний” для командирів дивізіонів, помічників командирів дивізіонів з живучості, командирів кораблів, їхніх старших помічників і командирів електромеханічних бойових частин було проведено інструкторсько-методичне заняття та показове корабельне бойове навчання з боротьби за живучість. Присутнім продемонстрували порядок дій у разі отримання кораблем бойового чи аварійного пошкодження, боротьбу з пожежами, надходженням в середину корпусу забортної води та боротьбу за живучість зброї і технічних засобів.

“Боротьба за живучість корабля — один з найголовніших елементів бойової підготовки, адже в морі можуть трапитися різні аварійні ситуації, військові моряки повинні бути завжди готові до локалізації будь-яких позаштатних ситуацій”, — зазначив командир флотилії Військово-Морських Сил Збройних Сил України капітан 1 рангу Юрій Федаш.

“В ході навчання військові застосовували прийоми імітації, такі як вибух і задимлення приміщень аварійного відсіку та надходження забортної води з тренажеру-імітатору пробоїн корпусу корабля. Локалізація аварійних пошкоджень здійснювалась особовим складом бойових постів і командних пунктів аварійних відсіків, у свою чергу ліквідація аварійних пошкоджень здійснювалась особовим складом аварійних партій. Практичні дії відпрацьовувались із застосуванням засобів боротьби за живучість корабля”, – йдеться у повідомленні.

Віталій Панчишин

Кореспондент АрміяInform

Фото автора
Система Orphus