Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

У сорока школах Полтавської громади треба відремонтувати туалети

Майже півтора мільйони гривень потрібно на встановлення дверей та перегородок у чотирьох десятках шкільних туалетах Полтавської громади.

Про це розповів Суспільному. Полтава голова комісії з питань розвитку культури та освіти міськради Маріанна Соліман. На сьогодні жахлива ситуація у вбиральнях близько 70% шкіл Полтавської громади.

«У 43 шкільних закладах нашої територіальної громади є проблеми різного характеру, які потребують ремонту. З них 35 шкіл у Полтаві», ‒ розповіла голова комісії з питань розвитку культури Полтавської міськради та освіти Маріанна Соліман.

Гроші на ремонт туалетів у бюджет громади не закладені, аби їх перерозподілити, мають проголосувати депутати на сесії. Проєкт готують на найближчу сесію, сказала Маріанна Соліман.

«Необхідно приблизно 1 мільйон 488 тисяч на полагодження цих санвузлів, встановлення дверей. Якщо детально, то заміни кабінок потребують 27 шкільних закладів, із них 20 у Полтаві. Потрібно встановити двері у 19 закладах», ‒ каже Маріанна Соліман.

Журналістам Суспільного директори десятка шкіл Полтавської територіальної громади відмовилися показувати стан санвузлів.

Начальниця Полтавського управління освіти Оксана Трибрат сказала, що жоден з директорів коментувати не буде ситуацію щодо стану туалетів – без дверей, перегородок або кришок на унітазах.

«9 мільйонів 350 тисяч, які спрямують на ремонт 6 закладів і капітальний ремонт в тому числі 58 шкільних вбиралень. Якщо це капітальний ремонт, то це встановлення таких вбиралень, які відповідають усім нормам», ‒ каже начальниця Полтавського управління освіти і науки Оксана Трибрат.

Читайте також: Міська рада виділила 227 тисяч гривень на встановлення перегородок у шкільних туалетах

Психологиня Катерина Нещетна зазначила, що відсутність кабінок у туалетах впливає на дітей тим, що порушується особистий простір.

“Відсутність кабінок – це по суті, відсутність безпеки. Тому що це може проявлятися у вигляді булінгу. Один над одним насміюються. Найчастіше вони можуть вибрати просто стерпіти або бувають навіть різні казуси неприємні. І потім дитина відчуває ще більше сорому”, ‒ каже психологиня Катерина Нещетна.

Система Orphus