Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

У школах з’явиться предмет “Підприємництво і фінансова грамотність”

З гідно з Типовою освітньою програмою для 5-9 класів  шкіл передбачена можливість впровадження в освітній процес галузевих та міжгалузевих інтегрованих курсів, зокрема: “Робототехніка”, “STEM”, “Інтегрований мовно-літературний курс (українська мова, українська та зарубіжні літератури)”, “Історія: Україна і світ” тощо.

Також до типових навчальних планів включено новий предмет “Підприємництво і фінансова грамотність”, повідомляють у МОН.

“Типова освітня програма для базової школи побудована на компетентнісному підході та містить реформаторські засади. До ключових компетентностей належить, зокрема, підприємливість і фінансова грамотність, що передбачають ініціативність, спроможність використовувати можливості та реалізовувати ідеї, створювати цінності для інших у будь-якій сфері життєдіяльності. У дітей необхідно розвивати здатність до активної участі в житті суспільства, керування власним життям і кар’єрою, вміння розв’язувати проблеми. Потрібно привчати до відповідальності за ухвалені рішення, щоб молодь працювала в команді для планування і реалізації проєктів, які мають культурну, суспільну або фінансову цінність тощо”, – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Окрім того, порівняно з чинною типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня, типовими навчальними планами нової типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти передбачено збільшення кількості навчальних годин на вивчення таких предметів:

  • українська мова – на 3,5 год. (з 13,5 до 17);
  • іноземна мова – на 2,5 год. (з 15 до 17,5);
  • математика – на 5 год. (з 20 до 25);
  • природничі предмети – на 2 год. (з 30 до 32);
  • інформатика – на 1,5 год. (з 7 до 8,5).
Система Orphus