Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтавській облраді обговорили обласні програми енергоефективності, ОСББ та “Питна вода Полтавщини”

18 лютого у Полтавській облраді депутати, заступники голови, керівники профільних департаментів обговорили питання порядку денного комісії з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва та зв’язку. Втім, відтермінувати чи погодити питання не змогли через відсутність кворуму.

Питання порядку денного стосувались виконання Програми енергоефективності Полтавської області на 2018-2020 роки, підтримки ОСББ, обласної програми “Питна вода Полтавщини” та продовження дії останніх двох до 2021 року включно.

У 2018 році була затверджена Програма енергоефективності Полтавської області. Метою Програми було підвищення енергоефективності в бюджетній сфері, оптимізація структури споживання паливно-енергетичних ресурсів, збільшення частки відновлюваних джерел енергії. На жаль, за весь термін Програма жодного разу не фінансувалась. Тому пропонуємо її закрити. Плануємо зібрати фахівців і розробити нову програму, щоб вона була більш дієвою і мала фінансовий ресурс для подальшого виконання”, – зазначив начальник управління житлово-комунального господарства Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА Едуард Рева.

Найбільшою проблемою в енергоефективності називають втрати тепла при споживанні у житлових будинках.

Майже 50% тепла втрачаються через вікна, підвали, горища тощо. На початковому етапі треба досягти оптимального споживання тепла у бюджетних закладах та житловому секторі. Від того, скільки споживають тепла, визначають потребу у мережах, їх протяжності. І від цього розраховуються потужності котелень”, – пояснив Едуард Рева.

Обласну програму підтримки ОСББ та житлово-будівельних кооперативів на 2015-2020 роки планують продовжити на наступні 5 років.

Ця програма була трирівнева – на державному, регіональному та місцевому рівнях. Бюджет програми складав близько 11 млн. Але фактично було профінансовано тільки 8 млн з обласного бюджету. Наприкінці року не вдалось повністю погасити всі заборгованості. На 1 січня 2021 року залишилась заборгованість у розмірі 2 млн 222 тис. 690 грн. Пропонуємо продовжити програму на рік, щоб ми змогли погасити заборгованість за минулий рік”, – розповів Едуард Рева.

Голова ОСББ “Пушкіна — 116” Людмила Болотіна озвучила колективне звернення голів ОСББ Полтави щодо необхідності продовження терміну дії програми на тих же умовах, але на 5 років, важливості своєчасного надходження коштів з обласного бюджету для відшкодування відсоткових ставок по теплих кредитах. Учасники засідання підтримали пропозицію Людмили Болотіної про ініціювання спільної наради голів ОСББ та представників банків-партнерів Програми для пошуку шляхів зниження чинних відсоткових ставок за кредитами.

Ми дали зобов’язання перед людьми, що фінансуватимемо. Люди повірили. Але такими діями — несплатою тощо — породжуємо недовіру у людей. Моя пропозиція: програму будемо продовжувати на 5 років”, – зазначив голова комісії Іван Сидоренко.

Щодо обласної програми “Питна вода Полтавщини”, то її планують продовжити на наступні 5 років. Крім того, дофінансувати на облаштування свердловин та проведення моніторингу питного водопостачання у громадах.

До 2015 року ця програма не фінансувалась. Передбачалось 8 напрямків — упорядкування санітарної охорони джерел, впровадження станцій очищення питної води, будівництво й реконструкція каналізаційно-очисних споруд тощо. З 2015 року розпочалось фінансування. Було здійснено будівництво нових свердловин та реконструкція існуючих, встановлення станцій очистки води у закладах освіти та охорони здоров’я. Так сталось, що з самого початку не був проведений моніторинг ситуації по питному водопостачанню. Тому зараз ми не маємо стану водного господарства в селах”, – розповів Едуард Рева.

На моніторинг питного водопостачання передбачається дофінансування у розмірі 10 тисяч грн, а на облаштування свердловин — 9800 грн.

Також обговорили виконання цільової Програми створення та ведення містобудівного кадастру Полтавської області на 2019-2020 роки та план роботи комісії на 2021 рік.

Система Orphus