Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві викладачі педуніверситету навчають школярів медіаграмотності

На кафедрі журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка проводять серію медіаосвітніх лекцій і тренінгів для учителів та учнів навчальних закладів області в межах реалізації грантової програми “Формування інфомедійної грамотності у школярів, які проживають у сільській місцевості та в ОТГ”.

Як повідомили у Полтавській ОДА, заходи відбуваються у межах проєкту “Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність”, що виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки посольств США та Великої Британії в Україні, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України й Академією української преси.

Під час тренінгів школярі знайомляться з темами “Як розпізнавати фотоманіпуляції в медіа”, “Протидія фейкам в інформаційному просторі”, “Написати есей: впливати, але не маніпулювати”, “Реклама: що, де і коли ми споживаємо”. У заходах проєкту беруть участь журналістка програми “Зірковий шлях” (телеканал “Україна”) Вікторія Курочка, яка працює з темою “Етичні і неетичні методи здобути ексклюзив”, і координаторка громадської організації “Полтавський “Преса Клуб”” Ірина Курочка, яка проводить заняття на тему “Інтерв’ю: маніпуляції проти хитрощів”.

Онлайн-зустрічі викладачів кафедри журналістики з учителями й учнями відбуваються з метою вироблення навичок розпізнавання маніпулятивної інформації, здатності аналізувати та сприймати медіапродукцію, формування критичного мислення та медіаграмотності.

Програма проєкту передбачає поступове впровадження медіаосвіти на уроках української мови, української та зарубіжної літератур.

Викладачі кафедри журналістики готують видання “Медіаабетка: інфомедійна грамотність”, що також включатиме добірку практичних завдань, які допоможуть учням зорієнтуватися в інформаційному просторі сучасності.

Фото: fb.com

Система Orphus