Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві обрали книги, які цьогоріч планують надрукувати за кошти обласного бюдежту

16 лютого в Полтавській обласній державній адміністрації провели засідання Експертної ради з випуску соціальнозначущих видань місцевих авторів.

Члени ради, до складу якої входять представники облдержадміністрації, депутатського корпусу обласної ради, науковці, фахівці бібліотечної справи, громадськість, обрали шість книг, видання яких буде профінансоване з обласного бюджету цього року, повідомили у Полтавській ОДА.

Заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко зазначила, що за традицією на початку лютого визначають видавничі проєкти, які рекомендуватимуть до видання у 2021 році за кошти обласного бюджету. Нагадала, що торік закінчилася дія Комплексної програми комунікацій влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери в Полтавській області. Впродовж її реалізації, з 2016 року, було видано 65 видавничих проєктів. Минулого року реалізовано 13 українськомовних видань на суму майже 1 600 000 грн.

Експертна рада розглянула 11 видавничих ініціатив, які надійшли на конкурс від шести видавництв: «Полтавський літератор», «Гадяч», «Лубни», ТОВ «АСМІ», ПП ХРА «Дивосвіт».

Обирали книги, запропоновані до плану випуску соціальнозначущих видань місцевих авторів, за тематичними розділами. Це історико-краєзнавчі, довідкові та інформаційні, образотворчі видання, книги національно-патріотичного спрямування, художня література, видання для дітей та юнацтва.

Як розповіла директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Вікторія Пилипенко, після здійснення остаточних розрахунків Департамент складає проєкт Плану, який погоджується з профільними депутатськими комісіями облради.

Загалом новою профільною програмою для випуску соціальнозначущих книг і видань, приурочених до пам’ятних дат та визначних подій, на рік передбачено 900 тисяч гривень.

До Плану випуску в 2021 році рекомендовано включити:

  • Друга Світова війна. 1939-1945. Полтавський вимір. Події. Постаті. Документи. Книга 2 – Документи. Матеріали/ Олександр Білоусько, Тарас Пустовіт;
  • Українська ідентичність писана світлом. Полтавщина другої половини ХІХ – початку ХХ століття. Частина друга/ Євген Аничин;
  • Другий Зимовий Похід. Листопадовий рейд. Базар/ Упорядник Микола Кульчинський;
  • Вишивальне мистецтво Полтавщини/ Валентина Титаренко;
  • Прядиво роду/ Ганна Кревська (Марина Кононенко);
  • Повстання роботів/ Яронімас Лауцюс, переклад, упорядкування Гліб Кудряшов.

Фото: Полтавська ОДА

   

Система Orphus Поделиться на fb