Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві нагородили переможців регіонального туру конкурсу “Учитель року-2021”

4 лютого у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка відбулась церемонія нагородження переможців та лауреатів регіонального туру конкурсу “Учитель року-2021”. Цьогоріч це вже 26 конкурс за ліком.

Загалом, учасниками другого туру конкурсу стали 87 педагогів Полтавщини. Після відбіркових етапів журі відібрало 20 найкращих — по 5 конкурсантів у кожній з номінацій.

Особливістю цьогорічного конкурсу стало те, що всі етапи відбувались виключно у дистанційному форматі, розповідає ректор Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського Віталій Зелюк.

“Конкурс був абсолютно особливим. Ситуація з пандемією COVID-19 відобразилась на форматі його проведення. Тим не менше, конкурс пройшов успішно. І вдалось визначити переможців у чотирьох номінаціях. Загалом, на початку конкурсу стартували 87 учасників, а до фіналу дійшли чотири вчителі”, – розповів Віталій Зелюк.

“Випробування були дуже різноманітними. Наприклад, “Управлінський практикум”, де кожен конкурсант отримував кейс навчального закладу — міська, сільська чи опорна школа. Потрібно було прийняти певне управлінське рішення і розробити план розвитку школи. На номінації “Керівник закладу освіти” зареєструвалось 11 керівників. Так трапилось, що восени деякі з них захворіли. Тому залишилась п’ятірка керівників, які змагались у випробуваннях”, – розповіла голова журі конкурсу “Учитель року-2021” у номінації “Керівник закладу освіти” Світлана Королюк.

По завершенні фінального змагання “Урок” з використанням дистанційних технологій навчання та залученням учнів шкіл журі визначило 4-х переможців у таких номінаціях:

Українська мова і літератураІрина Кисла (учителька Полтавської гімназії “Здоров’я” №14);

МатематикаВікторія Ковалевська (учителька Полтавської гімназії №17);

Трудове навчанняТетяна Куратнік (учителька Полтавської гімназії “Здоров’я” №14);

Керівник закладу освітиМикола Василенко (директор опорного Пирятинська ЗОШ I-III ступенів №6).

Микола Василенко працює директором школи 5 років. І це його перша перемога на професійному конкурсі.

“Я вперше беру участь у професійному конкурсі. Це перша моя перемога на педагогічному олімпі. Всі керівники навчальних закладів інколи бояться оцінювати себе, або щоб їх оцінювали. Тому наважився на цей крок, зареєструвався на сайті МОН. Звісно, були побоювання, як журі оцінюватиме мої вміння. Але завдання на конкурсі були такими, які керівники шкіл вирішують щодня”, – розповів Микола Василенко.

Директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Віта Ковальська зазначила, що цьогоріч лауреати конкурсу отримають грошові винагороди у розмірі 10 тисяч гривень, а переможці — 20 тисяч гривень.

У квітні 2021 року переможці регіонального туру представлять Полтавську область на III всеукраїнському турі конкурсу “”Учитель року”.

Система Orphus