Ви тут:
Суспільство Україна 

У Одесі збиратимуть американські військові вертольоти

На Одеському авіаційному заводі почнуть ліцензійну збірку американських військових гелікоптерів Bell UH-1 Iroquois.

Як повідомляє «Думская», Про це під час візиту на підприємство повідомив директор державного концерну «Укроборонпром» Юрій Гусєв.

За його словами, виробництво розмістять в одному з цехів заводу, а перший борт повинен бути зібраний до 30-річчя Незалежності України, тобто влітку 2021 року.

«Організація виробництва вертольотів зараз знаходиться на завершальній стадії. Проєкт фінансується коштом інвестиційних коштів », – зазначив він.

Директор авіазаводу Віталій Юхачов підкреслив, що «Ірокез» – багатоцільовий вертоліт. Він може бути та транспортним, і пасажирським, а при наявності підвісного озброєння – ударним.

Bell UH-1 «Ірокез» (прізвисько «Г’юі», англ. Huey) — військовий гелікоптер з одним газотурбінним двигуном, виконаний по класичній схемі з кермовим гвинтом (КГ). Гелікоптер розроблений у 1952 році компанією Bell Helicopter для Армії США як машина для порятунку поранених та їх доставлення. Перший виліт здійснив 20-го жовтня 1956 року. Гелікоптер поставили на конвеєр у 1960-му. Це був перший газотурбінний гелікоптер Армії США. Свою доцільність гелікоптер довів протягом В’єтнамської війни. Там він отримав прізвисько «Г’юі» (англ. Huey) від маркування HU-1. Під час війни приблизно 7 000 гелікоптерів було переправлено у В’єтнам.

Перейти до вмісту