Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

У МОЗ повідомили, чи вакцинуватимуть проти COVID-19 вагітних

Національна технічна група експертів з імунопрофілактики, на запит Міністерства охорони здоров’я, надала свої рекомендації, що стосуються підходів до вакцинації проти COVID-19 осіб, які раніше хворіли на COVID-19.

Про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Оперативний штаб Міністерства охорони здоров’я України з реагування на ситуації з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації, схвалив рекомендації НТГЕІ з окремих питань вакцинації проти COVID-19 в Україні.

“Вакцинацію вагітних необхідно відтермінувати до часу після вирішення вагітності. Якщо вагітність настала в період після отримання першої дози вакцини, введення другої дози відтермінувати до часу після вирішення вагітності. Вакцинація вагітних медичних працівників, які віднесені до пріоритетної групи щодо проведення щеплень проти COVID-19, може бути проведена зважаючи на співвідношення ризику – користь, а саме переважання користі від вакцинації та високим ризиком для інфікування та важкого перебігу COVID-19 у вагітних”, – йдеться в рекомендаціях.

Рутинне проведення тесту на вагітність перед вакцинацією проти COVID-19 не рекомендоване. Жінки, що вигодовують дітей грудним молоком, можуть бути вакциновані без застережень. Вважати дані рекомендації як тимчасові і такі, що можуть бути змінені у випадку надходження оновлених даних та, якщо вони не суперечать чинній інструкції до вакцини.

Система Orphus