Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

У Києві відкрили оригінальну виставку до 150-річчя від дня народження Лесі Українки

У Національному музеї Тараса Шевченка 10 лютого відкрили виставку до 150-річчя від дня народження української поетеси та драматурга Лесі Українки.

На виставці представлені оригінальні театральні костюми, створені для вистав за творами Лесі Українки з 1939 до 2002 року. Вони ретроспективно відображають історію театру, що носить її ім’я, повідомили у музеї Тараса Шевченка.

Більшість костюмів представляють 4 версії втілення на сцені філософсько-поетичної драми “Камінний господар”. ЇЇ герої вперше вийшли на сцену Київського державного російського драматичного театру у січні 1939 року. Вистава стала свідченням творчої зрілості театру та визначила його майбутнє ім’я: з квітня 1941 року Київська російська драма називається Театром імені Лесі Українки.

Читайте також: На Полтавщині готуються до відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки

Драма Лесі Українки “У пущі” увійшла до репертуару театру в 1957 році, а у 1979 році сама Леся Українка стала героїнею вистави “Сподіватися” за п’єсою Юрія Щербака.

Уже понад п’ятнадцять років кожен новий сезон театру відкривається виставою “У полоні пристрастей” (“Камінний господар”) Лесі Українки. З часом змінюється її акторський склад і глядацька аудиторія, а разом з ними змінюється і сама вистава. Незмінними залишаються інтерес до твору і ставлення до автора.

Виставка триватиме до 28 лютого.

Система Orphus