Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Кременчуцькому районі зафіксували випадок сказу у домашньої кішки

У селі Михайленки Кременчуцького району в приватному домоволодінні зареєстрували випадок захворювання на сказ тварин.

За даними з епізоотичного обстеження, кішку покусала лисиця, щеплення проти сказу у кішки не було. Спочатку тварина не проявляла ніяких характерних ознак сказу, але потім покусала своїх господарів. Наступного дня власники тварини звернулися до Кременчуцької районної державної лікарні ветеринарної медицини.

“02.02.2021 року кішку поставлено на карантин, 05.02.2021 року тварина загинула”, – повідомляє сайт Кременчуцької міськради.

Комісійно було проведено епізоотичне обстеження домогосподарства та клінічний огляд домашніх тварин, які знаходились на момент перевірки на території домогосподарства. Комісія вирішила направити труп кішки до Кобеляцької міжрайонної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів для відбору патологічного матеріалу для подальшого дослідження в Полтавській обласній регіональної державної лабораторії ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ в Полтавській області.

Місце знаходження трупа кішки продезенфікували.

“Після закінчення ветеринарних заходів на території домогосподарства були складені відповідні акти та взяті пояснення у власника домогосподарства. На адресу КРДЛВМ був направлений звіт про дослідження патологічного (біологічного) матеріалу за номером №000301 п.м./21 від 08 лютого 2020 року виданий регіональною ветеринарною лабароторією Держпродспоживслужбою Полтавської області. В даної тварини (кішки) підтвердженно захворювання на сказ”, – йдеться у повідомленні Кременчуцького міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області.

Наразі вирішується питання щодо накладання карантину на приватне домоволодіння господарів тварини та в радіусі 10-кілометрової зони. В загрозливій зоні розробляється комплексний план щодо локалізації та ліквідації вогнища сказу щодо недопущення нових випадків захворювання тварин на сказ.

Сказ – надзвичайно небезпечна інфекційна хвороба спільна для людини та тварин, супроводжується тяжкими ураженнями центральної нервової системи, лікування не дає позитивних результатів і завжди закінчується летально. Згідно з оцінкою ВООЗ, входить в п’ятірку антропозоонозів, що завдають найбільших соціальних та економічних збитків.

Збудник хвороби – нейротропний вірус. Джерелом збудника сказу є хворі тварини, які виділяють вірус із слиною. Велике значення в поширенні захворювання має те, що вірус із слиною хворих тварин починає виділятися за 8-13 днів до появи клінічних ознак захворювання. Тривалість періоду від покусу до проявлення клінічних ознак захворювання залежить від багатьох чинників і може тривати від декількох днів до двох років.

Клінічні ознаки у всіх видів тварин здебільшого подібні. Головною ознакою захворювання диких тварин є зміна поведінки – втрата відчуття страху, обережності. Звірі з’являються в населених пунктах, в місцях випасу і утримання худоби, нападають на тварин і людей.

Класичний перебіг сказу спостерігається рідко, переважає паралітичний і атиповий прояви хвороби, що є характерними для прояву вірусу адаптованого переважно до лисиці червоної.

Для власників тварин профілактичні рекомендації прості – не пропускати щеплення домашнім улюбленцям. Вакцинацію тварині потрібно робити щорічно. У разі покусу чи ослинення слід негайно звертатися по медичну допомогу.

фото ілюстраційне

Система Orphus