Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Хоролі тариф на послугу з централізованого водовідведення може зрости до 30 грн за 1м³

Для мешканців Хоролу тариф на з централізоване водовідведення може зрости на 267% і складе до 30 грн за 1м³.

Про це розповів на засіданні виконавчого комітету Хорольської міської ради заступник директора ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», член виконавчого комітету Юрій Гулєнцов.

На сьогодні, за нормативною грошовою оцінкою, вартість двох земельних ділянок, які орендуються, зросла більш, ніж у 100 разів. Вона підтверджується виготовленою технічною документацією. Орендна плата за землю в абсолютному вираженні за встановленою ставкою 10% від нормативної грошової оцінки землі відповідно також зросте більш, ніж у 100 разів. На одній із цих двох ділянок розташовані єдині очисні споруди міста Хорола, які є власністю заводу та експлуатуються в комерційних та соціальних цілях. На орендованій земельній ділянці здійснюється очищення нечистот, 55% із яких складають стоки населення та організацій міста.

Про це повідомляє сайт Хорольської міськради.

“Через зростання орендної плати за земельні ділянки комунальної власності громади, на підприємство лягає додаткове фінансове навантаження. Такі об’єктивні причини є передумовою для застосування товариством основного економічного інструменту покриття витрат у структурі собівартості на забезпечення послуг з очищення стічних вод. Мова йде про необхідність підвищення тарифу на водовідведення, у який включено послугу на очищення стоків на очисних спорудах. За економічними розрахунками та калькуляцією планових витрат зростання тарифу складе 267%. Єдиний тариф на послугу з централізованого водовідведення, який включить витрати на очищення та транспортування стоків, може зрости до 30 грн за 1м³. З 1 квітня 2017 року тариф не змінювався і на сьогодні він становить 11,69 грн. за 1 м³ з ПДВ. Збільшення у 2,6 рази тарифу (з очищення стоків) призведе до соціальної напруги. Неплатоспроможність споживачів у свою чергу призведе до збільшення дебіторської заборгованості. Для того, щоб не допустити загострення соціально-економічних проблем у громаді та попередити негативні наслідки від можливого підвищення тарифу, підприємство запропонувало альтернативний варіант вирішення цього питання. ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» пропонує встановити розмір орендної плати для земель промисловості на рівні 1% замість 10% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що допускається чинним законодавством”, – йдеться у повідомленні.

У Хорольській міськраді зазначають, що встановлення розміру орендної плати на рівні 1% від нової нормативної грошової оцінки землі збільшить надходження до бюджету Хорольської міської територіальної громади більш, ніж у 10 разів. При цьому єдиний тариф на послугу з централізованого водовідведення складе не 30, а 18 грн. за 1 м³ з ПДВ. Підвищення тарифу в 1,5 рази (на 154%) буде економічно обґрунтованим, забезпечить стабільне функціонування підприємства та безперебійне надання послуги.

“На адресу Полтавської ОДА направлено письмове звернення з проханням підписати відповідні проєкти додаткових угод. Розв’язання непростої ситуації буде залежати від пошуку компромісів між підприємством-надавачем послуг та представниками влади різних рівнів”, – зазначають у Хорольській міськраді.

Система Orphus