Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Гадячі відзначили 150-річчя від дня народження Лесі Українки

У Гадячі відбулися урочистості з нагоди дня народження української письменниці, перекладачки, культурної діячки Лесі Українки.

Урочисту програму ювілейних заходів відкрили виставкою робіт з образотворчого мистецтва “Палітра Лесиного краю”, тематичними фотозонами, повідомили у Полтавській ОДА.

До пам’ятних знаків Лесі Українці в урочищі “Зелений гай” , родині Драгоманових, а також місця майбутнього пам’ятного знака письменниці поклали квіти. За внесок у популяризацію життєвого і творчого шляху Лесі Українки представникам Гадяцької громади вручили грамоти, подяки, ювілейні медалі й подарунки.

“Сьогодні урочисті заходи відбуваються на загальнодержавному рівні. Нам особливо приємно, що наше місто має безпосереднє відношення до славної поетеси”, – сказав перший заступник міського голови Гадяцької міської ради Геннадій Дроботя.

Читайте також: У 150-річчя письменниці презентували режисерську версію тизеру фільму про Лесю Українку

У закладах освіти й культури громади провели літературно-мистецький вечір “Яскрися, квітко Драгоманівського роду!”.

“Леся неодноразово говорила, що місце України – у великій європейській сім’ї. Слідуймо її заповітам”, – зазначив доцент кафедри журналістики ПНПУ імені В.Г. Короленка Гліб Кудряшов.

Фото: Гадяцька міськрада

Система Orphus