Ви тут:
Суспільство Україна 

У березні в Україні запрацює Центр протидії дезінформації, – Ткаченко

Міністерство культури та інформаційної політики працює над запуском Центру протидії дезінформації (ЦПД). Він дозволить ефективно відпрацьовувати маніпуляцій і фейки, які поширює країна-агресор. Запрацювати Центр повинен у березні.

Про це повідомив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у своєму Telegram-каналі. Про це говорили і в ефірі “Право на владу”.

“Темою ефіру, зокрема, була так звана “П’ята колона”, а саме ЗМІ, які працюють в Україні, але проти України, використовуючи російські наративи. Робота таких людей, що називають себе “журналістами”, “блогерами”, “лідерами громадської думки” насправді нічого спільного з журналістикою не має. Це лише інструмент для вкидання фейків та дезінформації, замаскований під ЗМІ”, – написав Ткаченко.

Основні напрями роботи Центру протидії дезінформації: виявлення, реагування, протидія, просвіта, комунікаційні проекти. Він відслідковуватиме фейки, викривлену інформацію, ворожу пропаганду і інформуватиме про це українців. Також за допомогою Центру підвищуватимуть медіаграмотність громадян України, щоб люди самі вчилися перевіряти інформацію, фільтрувати її, та відрізняти фейки від справжніх новин.

“У перспективі, ЦПД може стати міжнародним хабом, який дозволить зосередити зусилля у протидії дезінформації і пропаганді – наші і західних партнерів. Про необхідність цього, виступаючи в ООН, зазначав Президент України Володимир Зеленський”, – повідомив Міністр культури.

Аналогічні центри вже діють у Європейському Союзі – EUvsDisinfo. А в Латвії працює Центр провідного досвіду в сфері стратегічних комунікацій НАТО.

 

Система Orphus