Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

У 2021 році в Україні запустять Єдину міжвідомчу електронну платформу для набору іноземних студентів

За ініціативою Президента України Володимира Зеленського міністр освіти і науки Сергій Шкарлет презентував стратегію розвитку освітньої галузі на 2021 рік.

Урядовець акцентував увагу на продовженні реформування освіти і, серед іншого, розповів про досягнення. Зокрема, було затверджено нову редакцію базового компонента дошкільної освіти. Відкрито 24 дитячі садки, 16 з яких – у межах Національної програми “Велике будівництво”. Створено 13 268 додаткових місць у дитсадках, повідомляє пресслужба Міносвіти.

“Головна мета державної політики у цій сфері – забезпечення доступної та якісної дошкільної освіти, яка є стартовою платформою для особистісного розвитку дитини та підготовки її до навчання в Новій українській школі”, – зазначив Сергій Шкарлет під час виступу на форумі “Освіта України 2021: стратегічні цілі та пріоритетні напрями”.

Також затверджено державний стандарт базової середньої освіти. Виділено 600 мільйонів гривень на закупівлю шкільних автобусів. Триває реформа “Нова українська школа”. Найкращі учасники зовнішнього незалежного оцінювання отримуватимуть президентську стипендію – 10 тисяч гривень. Також найкращі учні одержать гранти Президента України на навчання за кордоном. Збільшено кількість шкіл, які мають підключення до мережі Інтернет.

“Ми прагнемо мотивувати наших дітей та молодь до навчання, розвитку, реалізації власних нахилів, здібностей і талантів і заохочувати їх за інтелектуальні, творчі та інші здобутки. Хочу від усіх освітян висловити вдячність Президенту України Володимиру Олександровичу Зеленському за те, що він всебічно підтримує сферу освіти й науки”, – зазначив Сергій Шкарлет.

Перша леді Олена Зеленська розповіла про реформу шкільного харчування, яка реалізується під її патронатом.

Уперше з бюджету профінансовано закупівлю обладнання для спеціальних шкіл та навчально-реабілітаційних центрів.

Розширено доступ вступників, які мешкають на тимчасово окупованих територіях, до українських закладів вищої освіти та затверджено стандарти вищої освіти. Розроблено законопроект «Про освіту дорослих».

У 2021 році в Україні запустять Єдину міжвідомчу електронну платформу для набору іноземних студентів.

Також цього року має бути затверджена Концепція державної програми відновлення та розбудови мережі гуртожитків.

Система Orphus