Ви тут:
Суспільство Україна 

Цьогоріч планують підключити до фіксованого інтернету 3 тисячі сіл

Мінцифра підключить до широкосмугового інтернету більше 6 тисяч шкіл, медзакладів та бібліотек у майже 3 тисячі сіл.

Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації.

“Ми плануємо забезпечити доступом до широкосмугового інтернету соціальні заклади, що розташовані у сільській місцевості, де взагалі відсутнє покриття оптичними мережами. Для цього на територіальні громади вже цієї весни буде спрямовано 500 млн грн інтернет-субвенції. Це дозволить забезпечити якісним фіксованим інтернетом близько 1,5 млн українців у сільській місцевості”, – повідомив заступник Міністр цифрової трансформації з питань розвитку цифрової інфраструктури Олександр Шелест.

Інтернет-субвенцію спрямують на підключення соціальних об’єктів, засновниками яких є територіальні громади. Йдеться про сільські школи, медичні заклади, бібліотеки, клуби та органи влади тощо.

Читайте також: У січні до мобільного інтернету підключили більше двох тисяч населених пунктів, – Мінцифра

Який інтернет отримають заклади? 

  • 100 Мбіт/с без абонплати до кінця 2022 року;
  • мережі з використанням оптико-волоконних технологій ;
  • 30 тестових днів на швидкості 500 Мбіт/с;
  • безлімітне споживання трафіку;
  • статична (постійна) IP адреса;
  • дводіапазонний Wi-Fi-роутер нададуть разом з послугою

“Для отримання субвенції головам громад необхідно зібрати інформацію про покриття волоконно-оптичними мережами у селах, що входять до складу громади. Після чого — налагодити комунікацію з операторами, які працюють в регіоні для отримання попередньої вартості ціни послуги. Останній крок — подати заявку для отримання фінансування. Голови громад зможуть подати заявку   в електронному вигляді на Порталі Дія”, – прокоментував керівник експертної групи з розвитку фіксованого інтернету Мінцифри Андрій Набок.

Мінцифра вже опублікувала проєкт Постанови КМУ, якою врегульовують механізми надання інтернет-субвенції територіальним громадам. Ознайомитися із ним можна за посиланням.

Розвиток інфраструктури широкосмугового доступу до Інтернету (e-Доступ) є одним з 94 проєктів цифрової трансформації. 

Система Orphus