Ви тут:
Суспільство 

Цього дня ворожили на погоду: народні прикмети на 8 лютого

8 лютого вшановують пам’ять Святого Федора Студита – грецького громадського діяча і ченця, якого зарахували до лику святих. Федір-поминальник вважається одним з найбільш містичних і загадкових днів у році. В цей день варто замовити молебень, окропити будинок і двір святою водою.

Говорили, що у цей день померлі родичі тужать за своїм близькими, які залишилися у світі живих. І вважалося, що саме зараз вони відвідують свої будинки, якщо люди забули про них, не приходять на кладовище, не згадують молитвою. Тому 8 лютого проводились різноманітні обряди, які були покликані заспокоїти душі померлих, утримати їх у потойбічному світі, пише radiotrek.

Для захисту від злих духів 8 лютого клали сокиру під порогом, креслили крейдою на вікнах і дверях хрести, дозволяли мандрівникам переночувати в цей день в будинку.

8 лютого молилися святому Феодору про позбавлення від болів у грудях і шлунку.

У понеділок іменини відзначають Федір, Давид, Павло, Ксенофонт, Марія, Аркадій та Йоан, Ананій, Іван, Йосип, Петро, Семен, інформує maximum.fm.

Народні прикмети

Безвітряний і ясний день – весна буде теплою і настане рано.

Якщо синиця з ранку співає, то зима ще прийде.

Ворожили 8 лютого на погоду. Розсипали жменьку гороху на блюдце і слухали: якщо він дзвінко вдарився об блюдце, то скоро настануть морози. Якщо звук глухий, то можна очікувати снігопаду.

Що не можна сьогодні робити

Сьогодні не можна грішити, адже один гріх вважається за три. Особливо це стосується невиконаних обіцянок.

У цей день відкладіть віник в сторону. Не плануйте прибирання, бо вимиєте всю удачу, здоров’я і благополуччя зі свого будинку.

За народним повір’ям, в цей день не можна сваритися, а також виходити з дому без оберега – а то наврочать.

Фото: pexels

Система Orphus