Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Цього дня шість років тому загинув військовий з Полтавщини

13 лютого в Міністерстві оборони України відбувся щоденний ранковий церемоніал вшанування захисників України, які загинули цього дня у різні роки та внаслідок російської збройної агресії на Сході України.

У заході взяли участь представники керівництва Міноборони, офіцери та працівники структурних підрозділів оборонного відомства, Генерального штабу Збройних Сил України, військовослужбовці Київського гарнізону.

Дзвін Пам’яті пролунав тринадцять разів…

У цей день у 2015 році віддали життя, захищаючи Україну від російського агресора:

Прапорщик ДІХТЯР Іван Іванович.

Старшина ЄЛЕФТЕРІАДІ Валерій Степанович.

Солдат ІВОЛГА Сергій Олексійович.

Старший лейтенант КАМОРНИКОВ Денис Миколайович.

Солдат ОРЛОВСЬКИЙ Петро Орестович.

Старший солдат ПАВЛЮК Олег В’ячеславович.

Солдат РЯСКОВ Микола Васильович.

Народився 29 листопада 1985 року у Зінькові. Служив у 40-ому окремому мотопіхотному батальйоні (17-ій окремій танковій бригаді). 13 лютого 201 року зник безвісти внаслідок обстрілу ВОП “Копйо” (Дебальцеве).

“Похований із військовими почестями як тимчасово невстановлений захисник України у Дніпропетровську. Після встановлення особи за тестом ДНК перепохований у Зінькові. Разом з Миколою загинув солдат П. Орловський”, – йдеться у Книзі пам’яті полеглих за Україну.

Микола Рясков посмертно нагороджений Орденом За мужність III ступеня.

Солдат СИЧ Тарас Степанович.

Молодший сержант міліції ДОМЧЕНКО Владислав Анатолійович.

Молодший сержант міліції КАРПО Сергій Едуардович.

Молодший сержант міліції ЛАГОВСЬКИЙ Віктор Анатолійович.

Прапорщик міліції ЛЕХМІНКО Ігор Ігорович.

Молодший сержант міліції СТРЄЛЕЦЬ Дмитро Анатолійович.

Присутні вшанували пам’ять захисників України хвилиною мовчання та поклали квіти до Стели Пам’яті.

Довідка. Зала пам’яті захисників України створена на вшанування пам’яті військовослужбовців, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, світовий мир та порядок. Її спеціально розташовано таким чином, щоби й військовослужбовці, працівники Міноборони та Генерального штабу, й пересічні громадяни могли зайти до Зали та віддати шану своїм захисникам.

Біля споруди Зали пам’яті облаштовано церемоніальний майданчик із Дзвоном Пам’яті та Стелою, у якій вмонтовано осколки снарядів. Щоденний поминальний ритуал здійснюється ударами дзвону, залежно від кількості загиблих у цей день.

В середині Зали пам’яті, на спеціальних подіумах, розміщено Книги пам’яті з іменами загиблих. Структура Книг побудована за принципом календаря: один розворот — один день, де згадуються всі загиблі у цей день за всі роки.

Система Orphus