Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Сьогодні Дзвін Пам’яті пролунав 18 разів

16 лютого в Міністерстві оборони України відбувся щоденний ранковий церемоніал вшанування захисників України, які загинули цього дня у різні роки внаслідок російської збройної агресії на сході України. 16 лютого у 2015 році загинули двоє військових з Полтавщини – Дмитро Барвін та Олександр Фролов.

У заході взяли участь рідні загиблих Героїв, представники керівництва Міністерства оборони України, офіцери та працівники структурних підрозділів оборонного відомства та Генерального штабу ЗС України, курсанти військових навчальних закладів столиці, військовослужбовці Київського гарнізону, численні гості.

Дзвін Пам’яті пролунав вісімнадцять разів…

У 2015 році внаслідок російської збройної агресії на Cході України загинули:

Старший солдат БАРВІН Дмитро Володимирович.

Народився 14 вересня 1993 року у селі Халтурине Карлівського району у Полтавській області, йдеться у Книзі пам’яті полеглих за Україну. Був водієм у 101-ій окремій бригаді охорони ГШ ЗСУ. Загинув 16 лютого 2015 р. в районі села Нижнє Лозове коли БТР з військовими рухаючись з Новогригорівки у напрямку смт Луганське підірвався на фугасі. Разом з Дмитром загинули солдат М. Іваничко та старший лейтенант Р. Тимошенко.

Залишились батьки та молодший брат. Посмертно нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

Капітан БУТУСОВ Юрій Юрійович.

Солдат ГОВОРУХА Олександр Миколайович.

Солдат ІВАНИЧКО Михайло Йосипович.

Солдат КОБЧЕНКО Олег Олександрович.

Старший лейтенант КОВАЛЬ Олег Миколайович.

Капітан 3 рангу ЛАБУТКІН Дмитро Віталійович.

Старший лейтенант ТИМОШЕНКО Роман Васильович.

Старший сержант ФЕДИТНИК Віталій Валерійович.

Молодший сержант ФРОЛОВ Олександр Миколайович.

Народився 18 січня 1974 року у Полтаві. Був командиром бойової машини– командиром відділення у 15-ому окремому гірсько-піхотному батальйоні (128-а окрема гірсько-піхотна бригада). Загинув 16 лютого 2015 року поблизу Дебальцеве в результаті мінометного обстрілу опорного пункту.

Залишилася дружина з дітьми.

Посмертно нагороджений Орденом За мужність III ступеня, медаллю УПЦ КП «За жертовність і любов до України» та відзнакою “За вірність народу України” І ступеня.

Полковник ЩЕРБИНА Ігор Іванович

Сержант міліції НАУМЕНКО Олег Геннадійович.

У 2016 році загинув підполковник КОВАЛЕНКО Олег Миколайович.

У 2017 році загинули:

Солдат КОРНІЙКО Олександр Сергійович.

Старший матрос ПРОНЧУК Тарас Вікторович.

Старший сержант ЩЕРБИНА Юрій Володимирович.

У 2019 році:

Старший солдат ДАНІЛЕЙЧЕНКО Сергій Павлович.

Капітан служби цивільного захисту МОРГУН Олег Анатолійович.

У цей день українці також вшановують мужність, героїзм і професійну доблесть військових журналістів, які від перших днів ворожої агресії поруч із військовими у найгарячіших місцях українського спротиву. У 2015 році неподалік міста Дебальцеве під час виконання бойового завдання 16 лютого загинув редактор редакції телебачення телерадіостудії Міністерства оборони України «Бриз» капітан 3 рангу Дмитро Лабуткін. До останнього подиху він продовжував фільмування подій, з честю виконавши свій журналістський і військовий обов’язок.

Аби вшанувати пам’ять Дмитра, до Зали Пам’яті  прийшли його батьки, колеги і товариші по службі.

Саме завдяки військовим журналістам про героїзм захисників України дізнається весь світ. Попри небезпеки й ризик представникам військових медіаструктур вдалося підготувати десятки тисяч повідомлень, сюжетів і репортажів з передової.

Довідка. Зала пам’яті захисників України створена на вшанування пам’яті військовослужбовців, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, світовий мир та порядок. Її спеціально розташовано таким чином, щоби й військовослужбовці, працівники Міноборони та Генерального штабу, й пересічні громадяни могли зайти до Зали та віддати шану своїм захисникам.

Біля споруди Зали пам’яті облаштовано церемоніальний майданчик із Дзвоном Пам’яті та Стелою, у якій вмонтовано осколки снарядів. Щоденний поминальний ритуал здійснюється ударами дзвону, залежно від кількості загиблих у цей день.

В середині Зали пам’яті, на спеціальних подіумах, розміщено Книги пам’яті з іменами загиблих. Структура Книг побудована за принципом календаря: один розворот — один день, де згадуються всі загиблі у цей день за всі роки.

Фото: Міноборони

Система Orphus