Ви тут:
Суспільство Україна 

Степанов заявив, що справа про можливе зловживання на закупівлі вакцин проти COVID-19 поставила під загрозу отримання додаткових доз

Справа Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) щодо можливих зловживань на закупівлі вакцин від COVID-19 руйнує переговори України з їх виробниками та ставить під загрозу отримання додаткових доз.

Про це Степанов сказав під час брифінгу, передає Еспресо.TV.

“Подібні ситуації, вони, як мінімум, руйнують репутацію держави. В нас і без того тривають достатньо складні перемовини аби отримати додаткові дози вакцин від COVID-19. Додаткові, я маю на увазі, поза тих доз, які ми отримаємо по підписаних договорах, там де в нас вже існує відповідна впевненість”, – сказав Степанов.

Крім того, Степанов заявив, що через відкриття справи мова йде про зрив кампанії вакцинації проти COVID-19 в Україні.

“Мова йде, без перебільшення, саме про спробу зриву кампанії вакцинації в Україні. А це, в свою чергу, відкриває шлях лише для однієї вакцини, яку нам так наполегливо пропонують. Це російська вакцина “Спутнік-V’, – заявив Степанов.

При цьому він підкреслив, що його позиція у цьому питанні однозначна – не допустити на ринок України російську вакцину.

Саму справу щодо зловживань на закупівлях вакцин Степанов назвав безглуздою і заявив, що вважає її частиною інформаційної війни, яка ведеться проти нього та команди МОЗ.

Він зазначив, що зранку 16 лютого Міністерство отримало від НАБУ вимогу про надання інформації про всі перемовини з виробниками вакцин проти COVID-19. За його словами, усі необхідні документи будуть передані в НАБУ впродовж доби.

«Я – найбільш зацікавлена особа в тому, щоб розслідування відбулося максимально швидко. Розумію, що це ще один інструмент інформаційної війни, яка цілеспрямовано ведеться проти мене і Міністерства вже 11 місяців – увесь час мого перебування на посаді. Бачу, що комусь дуже не подобається моя боротьба за українських лікарів, за українську медицину. Але можу відразу сказати тим, хто влаштовує ці війни: не існує у вашому арсеналі такої зброї, яка б змусила мене відмовитися від цієї боротьби», – повідомив Максим Степанов.

Система Orphus